VIDEO United nezaváhali ani s Chelsea, debakel Liverpoolu

Chris Smalling otvoril skóreChris Smalling otvoril skóre Zdroj: SITA

LONDÝN - Tottenham Hotspur zvíťazil v 5. kole najvyššej anglickej ligy nad Liverpoolom vysoko 4:0. Hostia navyše dohrávali stretnutie s deviatimi hráčmi, keď museli po červených kartách predčasne pod sprchy Charlie Adam a slovenský stopér Martin Škrtel.

Na White Hart Lane otvoril skóre už v 7. minúte chorvátsky reprezentant Luka Modrič, ešte pred koncom polčasu odchádzal z ihriska škótsky stredopoliar Adam. V 63. minúte ho nasledoval Škrtel, ktorý hral na pravej strane obrany. Červenú kartu videl po faule na Garetha Balea, prvú žltú mu rozhodca udelil v 36. minúte za faul na rovnakého hráča. Potom začala kanonáda domácich. Na 2:0 zvýšil v 66. minúte Jermaine Defoe a hneď dva presné zásahy zaznamenal v domácej premiére Emmanuel Adebayor.

Prekvapenie sa zrodilo v domácom stánku tímu FC Fulham, kde favorizovaný Manchester City len remizoval 2:2. Dvakrát sa presadil argentínsky kanonier Sergio Agüero, na opačnej strane dali po góle Zamora a Murphy.

Futbalisti Sunderlandu deklasovali hráčov Stoke City vysoko 4:0, keď o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté už po úvodnom dejstve. "Čierne mačky" si vypracovali pred polčasovou prestávkou náskok 3:0 a hosťom sa manko už nepodarilo zmazať.

V šlágri 5. kola medzi Manchestrom United a Chelsea sa zrodilo víťazstvo "červených diablov" 3:1. Už po prvom polčase bolo o osude zápasu rozhodnuté, keď sa postupne presadili v 8. min Smalling, v 37. min Nani a v 45. min ostrostrelec Wayne Rooney. Po zmene strán hneď v 46. min skorigoval výsledok Fernando Torres.

Manchester United - FC Chelsea 3:1 (3:0)
Góly: 8. Smalling, 37. Nani, 45. Rooney - 46. F. Torres

Fulham - Manchester City 2:2 (0:1)
Góly: 56. Zamora, 75. Murphy - 18. a 46. Agüero

Sunderland - Stoke City 4:0 (3:0)
Góly: 5. Bramble, 11. Woodgate (vlastný), 28. Gardner, 59. S. Larsson

Tottenham - FC Liverpool 4:0 (1:0)
Góly: 7. Modrič, 66. Defoe, 68. a 90. Adebayor, ČK: 28. Adam, 63. ŠKRTEL (obaja Liverpool)

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com