VIDEO Senica zdolala poslednú D. Stredu rozdielom triedy

Jaroslav DivišJaroslav Diviš Zdroj: SITA

SENICA - Hostia zo Žitného ostrova chceli v Senici potvrdiť zlepšenú formu z posledných zápasov. Seničania rovnako chceli doma pred svojimi fanúšikmi zvíťaziť. Do vedenia mohli ísť Záhoráci v 9. minúte. Diviš sa pekne uvoľnil v pokutovom územní hostí, jeho strela z otočky skončila na brvne Kováčovej brány.

V 21. musel domáci tréner Griga nútene striedať, keď zraneného útočníka Kroupu nahradil Hošek. V 23. minúte mali hostia prvú gólovú príležitosť. Delargeovu strelu v úniku domáci gólman Bolek vyrazil. Rovnako tak si poradil aj s dorážkou Čoriča. Opäť sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš". Na druhej strane vymyslel krásnu kolmicu Piroska, do pokutového územia uvoľnil Diviša, ktorý ľavačkou zavesil pod brvno 1:0. Potom sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami bez vážnejšieho streleckého pokusu. Až v 40. minúte to skúšal opäť domáci Diviš, ale zle zakončil a tak polčas skončil jednogólovým vedením Záhorákov.

Druhé dejstvo prinieslo oveľa viac vzruchu v pokutových územiach a pre divákov bolo určite zaujímavejšie. Hneď v úvode vytvorili Záhoráci tlak pred Kováčovou bránou, z ktorého pramenil aj druhý gól. Po Piroskovom centri sa hlavou presadil strelecky disponovaný Diviš a dal na 2:0. O malú chvíľu na druhej strane mohol znížiť striedajúci Matůš. V dobrej pozícii však zakončil veľmi nepresne. Potom bol v dvoch streleckých možnostiach Dunajskostredčan Kabele. Prvý krát Bolek loptu vyrazil, druhýkrát letela tesne vedľa pravej žrde. Po hodine hry však boli v útoku už nebezpeční iba Záhoráci. V 61. minúte to skúšal po zemi Diviš, Kováč veľké problémy nemal. O štyri minúty Piroska takmer využil chybu stopéra Marcina, gólman Kováč opäť podržal svoje mužstvo výborným zákrokom. V nadstavenom čase Argentínčan Gorosito vybojoval loptu narazil si ju Divišom a peknou strelou znútra pokutového územia strelil tretí gól a dal konečnú podobu výsledku. Záhoráci zaslúžene zvíťazili.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Góly: 25. a 47. Jaroslav Diviš, 90.+ Gorosito, ŽK: 17. Strnad - Boya, Harsányi, Marcin, rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Poláček, 964 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Pedro Leal - Strnad (80. Wijlaars), Kóňa - Jaroslav Diviš, Piroska, M. Ďurica (87. Valenta) - Kroupa (21. Hošek)

Dunajská Streda: Kováč - Obert, Struhár, Marcin, Laštovka - Boya, Hílek - Helísek (46. Matůš), Čorič (63. Harsányi), Kabele - Delarge

Stanislav Griga, tréner Senice: "Posledné výkony a výsledky DAC budili rešpekt. Som spokojný s výsledkom, ako aj s tým, že náš brankár si udržal na svojom konte nulu. Horšie to bolo so samotnou hrou. Vo finálnej a predfinálenj fáze sme boli neraz zbrklí. Napriek výsledku, to z našej strany nebol žiadny veľký výkon."

Kristián Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Chceli sme nadviazať na predchádzajúce úspešné výsledky, v ktorých nás zdobili bojovnosť, rýchlosť a agresivita, ale dnes som tieto prvky v hre našich chlapcov nevidel. Vytvorili sme si niekoľko šanci, no žiaľ, nevyužili sme ich. V obrane sme boli navyše nepresní, myslím si, že súper vyhral zaslúžene."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv