VIDEO Trenčín sa vytiahol, jasne zdolal obhajcu titulu

Hráči Dukly Trenčín Hráči Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Na štadióne Pavla Demitru domáci od úvodného buly ´vybehli´ na východniarov s vervou a v prvej tretine ich poriadne vyzvŕtali. Už po 77. sekundách nekrytý Lelkeš spomedzi kruhov otvoril skóre, v 10. min Martin Chovan od modrej čiary ľahko tečovanou strelou vo výške využil presilovku na zvýšenie náskoku.

Hosťom trvalo viac ako desať minút kým sa dostali k poriadnej strele na bránku. Trenčín si však stále udržiaval prevahu a v 18. min si dvojica Melichárek - Pardavý peknou kombinačnou akciou vychutnala protivníkovu obranu - 3:0.

Po prestávke sa konečne aj Košičania už viac nasťahovali do svojho útočného pásma, aj s prispením presilových hier. V 28. min tesného skončení jednej z nich Fabuš zblízka strelou z uhla gólovo zakončil obliehanie bránky a znížil. Diváci v tejto časti videli ich vyrovnanú hru, obojstranne bojovnú a dynamickú.

V 45. min hostia nechali pred svojou bránkou individuálne manévrovať Šťastného a ten spomedzi kruhov vsietil štvrtý trenčiansky gól. Prakticky vzal Košiciam reálnu nádej na zvrat. Trenčín totiž opäť pritlačil súpera a prevzal kontrolu nad vývojom, v 52. min Tvrdoň po blafáku trafil žŕdku a preťažená obrana východniarov nemala núdzu o prácu. Na záver sa ešte hostia vymanili spod tlaku a pokúsili sa o nemožné, ale Trenčín si už víťazstvo v kvalitnom stretnutí nenechal vziať.

Dukla Trenčín - HC Košice 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Lelkeš (Mikula, Sojčík), 10. Martin Chovan (Pardavý, A. Šťastný), 18. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. A. Šťastný (T. Melichárek, Pardavý - 28. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák)
Vylúčení: 4:5, navyše: Tvrdoň na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, J. Tvrdoň, 3620 divákov

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, Hlubuček, Bolf, Trefný, E. Bednár, Gabriš, Štindl, Bendík - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Lelkeš, Sojčík - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Košice: Hylák - M. Novák, Deyl, M. Grman, Šeda, M. Biro, Homer, Slimák - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Pašek, Vorel, M. Miklík - E. Piatak, Jenčík, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Marcel Haščák - od. 41. M. Nagy

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Chlapcom som pred zápasom zdôraznil, že na Košice bude platiť dôrazné nasadenie. Vyšlo nám to už v prvej tretine a obavy zo súpera sme v ďalšej časti hry zlikvidovali."

Antonín Stavjaňa, tréner Košíc: "Rozhodla prvá tretina. Nechali sme sa zaskočiť s veľkým nasadením domácich, ktoré bolo zúročené aj gólmi. V druhej časti na zníženie manka sme začali hrať vabank, ale proti bol brankár Kováč, ktorý podal dobrý výkon."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv