VIDEO Kontroverzný gól a kung-fu v ázijskej Lige majstrov

Momentka z pozápasovej šarvátkyMomentka z pozápasovej šarvátky Zdroj: SITA

SOUL - Bitka hráčov aj členov realizačných tímov negatívne poznačila úvodné semifinále ázijskej Ligy majstrov medzi juhokórejským Suwon Bluewings a katarským Al Sadd (0:2). Hráči sa do seba pustili po druhom góle hostí a rozhodca po dlhotrvajúcej šarvátke vylúčil troch "najaktívnejších" bitkárov.

Všetko vyprovokoval kontroverzný gól Mamadoua Nianga v 81. minúte na 2:0. Pri ňom hostia rýchlo zahrali hernú situáciu a Niang prekonal domáceho brankára Jung Sung-ryonga. Tesne predtým domáci zahrali loptu do autu, aby mohlo prísť k ošetreniu. Keď sa hráči Suwonu pomaly vracali na pozície, nevšimli si rýchlu rozohrávku Kadera Keitu na Nianga a inkasovali.

Okamžite sa strhli potýčky, hráči do seba kopali a bili sa ako v akčnom filme  na motívy kung-fu. Po opadnutí emócií singapurský arbiter Malik Abdul Bashir vylúčil domáceho Steviča Rističa a hosťujúceho Keitu, ale mohol a mal aj viacerých aktérov nechutných scén. V poslednej minúte musel po sérii ďalších nechutných faulov predčasne pod sprchy aj autor gólu Niang.

Odveta semifinále je na programe v Dauhe budúci týždeň.

• Zdroj: TASR, youtube