Prestrieľa sa Del Potro cez obrovitého Juhoafričana do finále?

Juan Martin Del Potro v úvodnom halovom vystúpení vo Viedni proti Nemcovi Petzschnerovi (26.10.)Juan Martin Del Potro v úvodnom halovom vystúpení vo Viedni proti Nemcovi Petzschnerovi (26.10.) Zdroj: SITA

VIEDEŇ – Halový tenisový turnaj mužov v Rakúsku má v sobotu na programe už svoje semifinálové duely. V súboji dvoch vysokánskych a skvele podávajúcich tenistov na seba narazia Juhoafričan Kevin Anderson (32.) a argentínsky tenista Juan Martin Del Potro (15.).

Juhoafrický tenista merajúci viac ako dva metre sa v hale rozohral k výborným výkonom. Na minulotýždňovom turnaji v Štokholme si po dvoch tajbrejkoch poradil so Španielom Garciom-Lopezom (68.) a v druhom zvládol aj Nemca Haasa (273.). I keď prvý set prehral Anderson 6:7, ďalšie dva sa už stali jeho korisťou. Vo štvrťfinále nestačil Juhoafričan na kvalitného francúzskeho tenistu Monfilsa (10.), ktorému podľahol 5-7, 5-7 (21.10.). V tomto stretnutí si však dokázal vypracovať viac brejkbalových príležitostí ako Francúz.

Vo Viedni pokračuje Anderson v skvelých výkonoch. Po povinnom víťazstve v úvodnom kole nad domácim Haiderom-Maurerom (6-4, 6-4) nestratil set ani v ďalších dvoch vystúpeniach. V osemfinále prekvapujúco vyradil Cyperčana Baghdatisa (59.) a v štvrťfinále tiež domáceho Melzera (25.). V týchto troch zápasoch obrovitý tenista zaznamenal až tridsaťtri es. Jeho hra je tradične postavená na jeho najväčšej prednosti a súperi s returnom pri jeho podaní majú veľké problémy. Povrch vo Viedni je totiž veľmi rýchly a to jeho tvrdým a presným podaniam vyhovuje.

V semifinále však proti nemu bude stáť jeden z najlepšie returnujúcich hráčov na okruhu ATP – Argentínčan Del Potro. Ten sa po dlhšej prestávke v minulom roku vrátil na tenisové kurty vo veľmi slušnej forme. Vyšplhal sa už na pätnástu priečku rebríčka ATP a na Davis Cupe dokázal poraziť napríklad aj suverénneho Djokoviča, i keď ten napokon pre zranenie súboj predčasne vzdal. Argentínsky tenista je veľký bojovník a vo Viedni tiež ešte nestratil ani set. Nemca Petzschnera zdolal 6-3, 6-4 (26.10.) a v štvrťfinále porazil aj ďalšieho nemeckého hráča Haasa (273.). Del Potro meria tiež skoro dva metre a prezentuje sa veľmi stabilným a kvalitným podaním podobne ako jeho semifinálový súper.

V jedinom vzájomnom dueli na seba títo hráči narazili na tohtoročnom turnaji Delray Beach, kde zvíťazil Argentínčan dvakrát 6-4 (26.2.). I keď v sobotu očakávame mimoriadne vyrovnané stretnutie a pravdepodobne aj s nejakým tajbrejkom veríme, že navrch bude mať skúsenejší Del Potro. Ten vo Viedni odohral zatiaľ o zápas menej a tak by mohol byť o čosi oddýchnutejší ako jeho súper. Tipujeme, že argentínsky tenista potvrdí úlohu favorita a postúpi do finále.

Aktualizácia: Úspešný tip. Bojovný Argentínčan vo vyrovnanom dueli zvíťazil po setoch 6-4, 3-6, 6-4.

29.10.2011 o 13:00  |  Kevin Anderson - Juan Martin Del Potro |  Tip: 2  |  Kurz: 1,42

• Zdroj: športky, ps