Polášek s Čermákom skončili v Paríži v osemfinále

PARÍŽ - Slovenský tenista Filip Polášek a Čech František Čermák prehrali v stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v Paríži s tretím nasadeným bielorusko-kanadským párom Max Mirnyj, Daniel Nestor za 85 minút 1:6, 6:7 (15).

Tretia dvojica rebríčka ATP Doubles Team Rankings s istotou práva štartu na šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne bola v prvom sete pánom na dvorci, vyhrávala už 5:0 a neponúkla súperom ani jednu šancu na brejk. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, na brejk z druhého gemu dokázali Polášek a Čermákom odpovedať v ôsmom a nasledoval súboj nervov v tajbrejku. Favoriti v ňom odvrátili viacero setbalov a premenili svoj štvrtý mečbal.

Za postup do osemfinále patrí zdolaným 90 bodov do deblového rebríčka a spoločný šek na 8540 eur.

Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR) 6:1, 7:6 (15)