VIDEO Šachová partia v NHL: Tampa nemala záujem o puk

Obranca Philadelphie Coburn márne čaká na napádanie zo strany Tampy Bay
Obranca Philadelphie Coburn márne čaká na napádanie zo strany Tampy Bay

NEW YORK - Stredajší zápas NHL medzi Tampou Bay a Philadelphiou Flyers vyvolal v zámorí rozporuplné ohlasy. Oba tímy nastúpili s jednoznačne stanovenou taktikou a ani jeden nechcel od tej svojej upustiť. Spokojnejší napokon boli domáci hokejisti, keď triumfovali 2:1 po predĺžení.

Tréner Tampy Guy Boucher zvolil mimoriadne opatrnú a defenzívnu taktiku, čo príliš "nevoňalo" hosťom a tí sa snažili odpovedať podobným štýlom, takže niektoré pasáže hry vyzneli komicky.

 

"Blesky" sa od úvodných sekúnd držali presne stanovených pokynov a na ľadovej ploche sa zoradili v rozostavení 1-3-1, pričom nemali záujem o získanie puku a čakali, čo vymyslí ich súper. Hneď v 58. sekunde nastala kuriózna situácia, keď hlavný rozhodca prerušil hru pre "neaktivitu" oboch tímov a nariadil vhadzovanie. Rovnaká scéna sa zopakovala aj v druhej tretine a hru opäť prerušil až hvizd arbitra. 

 

 

Za všetkých to po zápase zhodnotil skúsený obranca Philadelphie Chris Pronger, ktorý sa do zostavy vrátil po zranení oka: "Toto nebol hokej. Vy by ste zaplatili za sledovanie takého hokeja? Ja určite nie."

 

Pridal sa k nemu aj český veterán Jaromír Jágr, ktorý bol však o niečo diplomatickejší: "Bol to špeciálny zápas, taká šachová partia. Väčšia časť duelu sa odohrávala v strednom pásme, ani jeden zo súperov si nevypracoval veľa šancí."

 

Tréner Philadelphie Peter Laviolette skonštatoval: "Myslím, že toto pravidlo by sa malo objasniť. Hovorí o tom, že puk musí byť v pohybe, ale to je veľmi diskutabilné."

 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, ts, SITA, nhl.com
Foto:
SITA

DISKUSIA