Podľa Shanahana nebol Lucicov faul na Millera úmyselný

Milan LucicMilan Lucic Zdroj: SITA

NEW YORK - Útočník Bostonu Bruins Milan Lucic nebude čeliť ďalšiemu disciplinárnemu konaniu zo strany vedenia NHL za svoj kontroverzný zákrok na brankára Buffala Sabres Ryana Millera.

Lucic zrazil Millera v prvej tretine ich spoločného súboja po tom, ako brankár odohral puk ďaleko od svojej bránky. Útočník Bruins zaň dostal dvojminútový trest v zápase, ktorý obhajca Stanleyho pohára vyhral 6:2.

Miller duel nedochytal, po druhej tretine sa už na ľad nevrátil, podľa generálneho manažéra Sabres Darcyho Regiera má otras mozgu. Zápas "šablí" v Montreale v noci na utorok odchytal už Švéd Jhonas Enroth.

V súvislosti s prípadom vypočul Lucica viceprezident NHL pre bezpečnosť hráčov a hokejové operácie Brendan Shanahan, ale po dialógu s hráčom uznal, že dve minúty boli dostatočným trestom za jeho konanie.

"Moje otázky sa týkali jeho prípadného úmyslu zraniť protihráča, zaujímalo ma, v ktorej chvíli si uvedomil, že sa kolízii nemôže vyhnúť, a či cítil, že sa ešte môže stretu vyhnúť. Jeho odpovede boli dostatočné. Malý trest bol priamo na ľade dobrým verdiktom. Nanešťastie sa Miller zranil, ale nevidím na zákroku nič zvláštne k tomu, aby to vyvolalo dodatočný trest," odôvodnil Shanahan na oficiálnej webstránke ligy výsledok svojho "vyšetrovania".

• Zdroj: TASR, youtube