VIDEO Brankár Miller má po zákroku Lucica otras mozgu

Šarvátka po zákroku Lucica na MilleraŠarvátka po zákroku Lucica na Millera Zdroj: SITA

BUFFALO - Buffalo Sabres sa na neurčitý čas bude musieť zaobísť bez svojej brankárskej jednotky Ryana Millera. Americký gólman má totiž po sobotňajšom strete s útočníkom Bostonu Milanom Lucicom otras mozgu.

Zákrok z prvej tretiny od Lucica považujú aj zámorskí komentátori za kontroverzný a zbytočný. Útočník Bruins zaň dostal dvojminútový trest v zápase, ktorý obhajca Stanleyho pohára vyhral 6:2. Miller duel nedochytal, po druhej tretine sa už na ľad nevrátil.

"Keď nebudú trestané takéto zákroky na brankárov, riskujeme stratu brankárov pre zranenia, hrozí pri nich otras mozgu. Ak sa pozriete na pozíciu brankára v NHL, zďaleka nie je tak chránený ako napríklad quarterback v NFL. Stratiť hráčov pre otras mozgu v situáciách, aká sa stala v TD Garden, je to posledné, čo liga potrebuje," povedal generálny manažér "šablí" Darcy Regier.

Príležitosť zaplniť miesto po Millerovi v najbližšom zápase v Montreale dostane Drew McIntyre, ktorého už vedenie klubu povolalo z farmy v Rochestri. Zranenie Millera je príležitosťou aj pre doterajšiu dvojku Jhonasa Enrotha, aby presvedčil ešte viac o svojich kvalitách trénera Lindyho Ruffa. Švéd napriek tomu, že má bilanciu 5 výhier pri žiadnej prehre, nemal takú dôveru kouča ako Miller, ktorý zatiaľ 5 duelov vyhral a 6 prehral.

• Zdroj: TASR, youtube