Lacko suverénne vyradil Kubota, Martin dohral v 1. kole

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola na bratislavskom challengeri Slovak Open. V úvodnom kole po kvalitnom výkone deklasoval najvyššie nasadeného Poliaka Lukasza Kubota za 53 minút 6:1 a 6:1.

V prvom sete nepustil Lacko Kubota takmer k ničomu. Slovenský reprezentant výborne podával i returnoval a pri dlhších výmenách od základnej čiary často zakončoval víťaznými longlajnami. V druhom dejstve si Lacko po brejku vo štvrtom geme vybudoval náskok 4:1 a dobre rozohraný zápas už s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Za stavu premenil hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Kubotom na 3:1 vo svoj prospech.

V Bratislave má už teraz istú prémiu 1460 eur a 6 bodov do rebríčka ATP Entry. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi vo štvrtok proti Čechovi Janovi Hájekovi, vo vzájomnej bilancii prehráva 1:2.

Lacko po hladkom triumfe netajil veľkú spokojnosť. "Podal som výborný, koncentrovaný výkon. Môj súper nemal svoj deň, nesedel mu dvorec, ani pomalé lopty, po celý zápas sa nedokázal chytiť. S Čechom Hajkom sme kamaráti, dokonca na Slovak Open hráme spolu štvorhru. Má rád pomalé povrchy, hrá od základnej čiary, bratislavské podmienky mu vyhovujú," dodal Lacko ku svojmu štvrtkovému súperovi.

Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 1. kole, keď vo vyrovnanom súboji prehral s českým kvalifikantom Janom Minařom za 83 minút v dvoch setoch 4:6 a 4:6. V prvom sete stratil Martin podanie na 4:5, v desiatej hre nevyužil tri brejkbaly. V druhej časti domáci hráč prišiel o servis v piatej hre a manko už nezmazal. Andrej Martin nedokázal nadviazať na svoje prieniky do osemfinálového 2. kola z predchádzajúcich dvoch ročníkov tohto podujatia.

Lukáš LACKO (SR) - Lukasz Kubot (1-Poľ.) 6:1, 6:1

Jan Minař (ČR) - Andrej MARTIN (SR) 6:4, 6:4

Lukáš Rosol (4-ČR) - Marsel Ilhan (Tur.) 6:2, 7:6 (3)

Jan Hájek (ČR) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:3, 6:2

Ricardas Berankis (Lit.) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (5), 6:3

Matthew Ebden (5-Austr.)ˇ- Michal Przysiezny (Poľ.) 6:1, 7:6 (6)

Lukáš Rosol, David Škoch (ČR) - Patrik Fabian, Adrian Partl (SR) 7:5, 7:6 (4)
Kenny de Schepper, Maxime Teixeira (Fr.) - Kamil Čapkovič, Filip Horanský (SR) 6:3, 7:6 (7)