Jágr sa opäť zranil: Jednoducho som uponáhľal návrat

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: SITA

UNIONDALE - Český hokejista Jaromír Jágr po dvojzápasovej prestávke vynútenej problémami so slabinami v NHL na ľade dlho nezostal. Zranenie si obnovil v úvode druhej tretiny stredajšieho zápasu Philadelphie s New York Islanders a bude musieť opäť niekoľko zápasov vynechať.

"Nestalo sa nič, jednoducho som uponáhľal návrat," povedal po zápase skúsený útočník. Dodal, že zatiaľ nevie, ako dlho bude mimo hry.

Potom Jágr, ktorého tvár teraz v rámci kampane upozorňujúcej na rakovinu prostaty nezvyčajne zdobia fúzy, zmizol v šatni. Zámorské médiá neskôr priniesli informáciu, že chce vynechať piatkové stretnutie v Montreale aj sobotný zápas proti svojmu bývalému klubu New York Rangers.

Prvú tretinu zápasu s Islanders Jágr podľa vlastných slov odohral bez problémov a bolesti. "V druhej tretine som sa ale počas presilovky hnal za pukom. Bol som v zlej pozícii a triesla som veľmi natiahol. Znovu som sa zranil. Zase som si natiahol rovnaký sval," povedal stanici CSN Philadelphia.

Jágr sa zranil minulý týždeň v zápase proti Phoenixu, z ktorého odstúpil už po štyroch minútach. Kvôli tomu vynechal zápas vo Winnipegu aj pondelkové stretnutie proti Caroline. Zranenie tradične liečil akupunktúrou.

Proti Islanders nakoniec hviezdny útočník, ktorý v tohtoročnej sezóne NHL získal 17 bodov, odohral desať striedaní a na ľade pobudol sedem minút a 52 sekúnd. Potom sa na začiatku druhej tretiny po rozhovore s fyzioterapeutom Jimom McCrossinom odobral do šatní. Flyers zápas dotiahli do úspešného konca, keď v predĺžení Danny Briere svojím druhým gólom v zápase rozhodol o víťazstve 4:3.