Plzeň sa s ligovou jeseňou rozlúčila hladkou výhrou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Plzne sa s jesennou časťou českej ligy rozlúčili výhrou 4:1 nad Bohemians 1905 a doma triumfovali štvrtýkrát za sebou. Zápas 16. kola ale museli otáčať, keď už od štvrtej minúty prehrávali po góle Nešpora.

Domáci ale tromi gólmi Horvátha z penalty, Rajtorala a Pilařa ešte do polčasu strhli vedenie na svoju stranu. Víťazstvo v závere potvrdil premiérovým ligovým presným zásahom Darida.

Bohemians sa z krízy nezdvihli, z posledných šiestich zápasov majú jediný bod. Plzeň, ktorá zvládla generálku na duel Ligy majstrov s AC Miláno, sa v neúplnej tabuľke posunula na tretie miesto. Bohemians zostal jedenásty.

Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 4:1 (3:1)

Góly: 24. P. Horváth (z pok. kopu.), 26. Rajtoral, 41. V. Pilař, 84. Darida - 4. Nešpor

Marián Čišovský a Marek Bakoš odohrali celý zápas, Michal Ďuriš (všetci Viktoria Plzeň) prišiel na trávnik v 66. min. Martin Cseh (Bohemians) odohral celý duel.

• Zdroj: SITA, ČTK