VIDEO Barcelona ovládla El Clásico, vyhrala v Madride

Radosť BarcelonyRadosť Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalový svet sa v sobotu o 22:00 "zastavil". Minimálne v Španielsku, ale s veľkou pravdepodobnosťou na celej planéte. Jeden z najsledovanejších zápasov "napísal" už 179. pokračovanie v histórii. V zápase 16. kola Primera División bola úspešnejšia Barcelona, ktorá triumfovala v prestížnom El Clásico nad Realom Madrid 3:1. V čele tabuľke majú oba tímy zhodne 37 bodov, druhý Real má ale zápas k dobru.

Na štadióne Santiaga Bernabeua viedli domáci zásluhou najrýchlejšieho gólu v histórii El Clásica už od prvej minúty.  Odpoveď prišla po polhodie, o vyrovnanie sa postaral Alexis. V druhom dejstve udreli z ničoho nič opäť hostia, Xaviho strelu si do vlastnej site nešťastne tečoval Marcelo. Tretí gólový úder Kataláncov prišiel o 13 minút neskôr, nádhernú prihrávku Daniho Alvesa usmernil hlavou do siete Fábregas.

Real Madrid - Barcelona 1:3 (1:1)
Gól: 1. Benzema - 30. Alexis, 53. Marcelo (vlastný), 66. Fábregas. 79 900 divákov

Real Madrid: Casillas - Coentrão, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Diarra (62. Khedira) - Di María (67. Higuaín), Özil (57. Kaká), Cristiano Ronaldo - Benzema

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Busquets, Xavi, Iniesta (88. Pedro) - Messi, Fábregas (78. Keita), Alexis (83. Villa)