Lacko sa neprebojoval do hlavnej súťaže v Dauhe

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: TASR

DAUHA - Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako tretí prehral v nedeľňajšom stretnutí 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1,024 milióna USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s Holanďanom Igorom Sijslingom za 91 minút dvakrát 5:7.

Zverenec Mateja Liptáka Lacko viedol v prvom sete 5:3, v druhej časti mal na príjme v jedenástej hre náskok 40:15, ale napokon neprerazil súperov servis a následne sám stratil podanie.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák si odnáša 6 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 112. priečke - rovesníkovi Sijslingovi patrí 200. pozícia. Bilancia zo vzájomných duelov je teraz 2:1 v prospech Holanďana, ktorý nadviazal na úspech zo sezóny 2009 na challengeri v Číne (vtedy 6:4, 2:6, 6:4).

Igor Sijsling (Hol.) - Lukáš Lacko (SR-3) 7:5, 7:5 za 91 minút