Dvadsaťjednotka nezvládla záver duelu s Portugalskom

Momentka zo zápasu Portugalsko - SlovenskoMomentka zo zápasu Portugalsko - Slovensko Zdroj: internet

LEIRIA - Slovenskí futbalisti do 21 rokov prehrali v odvetnom prípravnom stretutí v Leirii s portugalskou dvadsiatkou 1:2, keď nezvládli záver duelu. Zverenci tréner Ivana Galáda ešte v 90. minúte vyhrávali 1:0, ale potom inkasovali dva bleskové góly v nadstavenom čase. V prvom zápase na štadióne Magalhaesa Pessoa sa zrodila remíza 1:1.

Pre výber slovenských mladíkov, v ktorom absentovala trojica legionárov - Milan Lalkovič (FC Chelsea), Róbert Mak (1.FC Norimberg) a Filip Kiss (Cardiff City), boli súboje s Portugalskom prípravou na záverečnú fázu kvalifikácie ME 2013.

Jej ďalší a veľmi dôležitý diel absolvujú Slováci 1. júna doma proti Rumunsku, s ktorým sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú biť o 2. miesto v skupine za suverénnym Francúzskom.

Portugalsko "20" - Slovensko "21" 2:1 (0:0)
Góly: 90+2. Fábio Nunes, 90+3. Sérgio Oliveira - 83. Greguš

Slovensko: Le Giang - Pauschek (46. Habánek), Gyömbér, Pillár, Čonka - Greguš, Štetina - Ľupták (60. Augustíni), Považanec (60. Štefánik), Holúbek (60. Vavrík) - Šimonek (46. Guba)

Ivan Galád: "Zohrali sme kvalitný zápas s neťastným koncom. Prakticky až do 92. minút sme hrali disciplinovane a dobre organizovane. Portugalci boli tradične výborní na lopte, ale držali sme ich na dištanc. Už sa zdalo, že získame cennú výhru, ale v priebehu 92. a 93. minúty sme dostali dve rýchle góly. Škoda toho, ale aj to sa vo futbale stáva. Treba sa z toho poučiť, aby sa to neopakovalo v kvalifikácii."