15. kolo WHIL, Baník Most zdolal Slaviu Praha

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2011/2012:

HC Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec 31:26 (15:11)
Najviac gólov: Chrenková 10, Tóthová 5, Hrbková, Rechtorisová a Vítková po 3 - Kodajová 9, Neštická 6, Kupkovičová a Štetáková po 3
Pok. hody: 7/4 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Samek, Simu, 250 divákov
Senec na palubovke Poruby podal veľmi bojovný výkon, no v závere sa mu nepodarilo predĺžiť šnúru prehier českého mužstva, ktoré udržalo tesný náskok z prvej polovice zápasu. K triumfu domáceho tímu prispela predovšetkým Chrenková, ktorá zaznamenala až 10 presných zásahov. Na opačnej strane zaznamenala iba o gól menej Kodajová.

HK Slovan Duslo Šaľa - UDHK ŠG Nitra-Sereď 39:19 (21:9)
Najviac gólov: I. Bahýlová 9/4, Trochtová, Porubská a Bérešová po 4 - Sýkorová 9/4, Tulipánová 3
Pok. hody: 4/4 - 4/4, vylúčené: 0 - 6, rozhodovali: Volentics a Záhradník, 550 divákov
V rýchlo hranom priemernom stretnutí sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domácich. Na začiatku druhého polčasu sa síce viac darilo hosťujúcim hráčkam, zápas však nedokázali zdramatizovať.

Iuventa Michalovce - TJ Sokol Písek 38:23 (19:10)
Najviac gólov: Wollingerová 8, Tregubovová, 8/2, Szöllösiová 5 - Borovská 5, Vyhnalová 5/2, Vrabcová a Janoušková 3
Pok. hody: 3/2 - 2/2 , vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Klimko a Klus, 1100 divákov
Zápas bol vyrovnaný iba do 8. minúty, kedy sa Iuventa dostala šnúrou šiestich gólov do vedenia 3:10. Od tohto momentu zápas plne kontrolovali domáce hráčky a zaslúžené víťazstvo urdržali. Novému trénerovi Iuventy Jánovi Packovi sa teda premiéra na domácej palubovke vydarila na jednotku.

DHK Zora Olomouc - TJ Házená Jindřichov Hradec 29:17 (17:9)
Najviac gólov: Kelarová 7, Růžičková 4/2 - Krupicová 5/3, Kohoutová a Zbožínková po 3
Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Letev a Králíček (obaja ČR), 150 divákov
Diváci videli jednoznačnú záležitosť domáceho družstva. Tréner Olomouca si mohol dovoliť v zápase postaviť všetky hráčky. Jindřichov Hradec bol nebezpečný iba na začiatku obidvoch polčasov, vo zvyšku stretnutia boli aktívnejšie hráčky Olomouca.

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 24:18 (9:8)
Najviac gólov: Ryšánková, Beňušková a Martínková po 5 - Kutlvašrová 6, Königová 3
Pok. hody: 2/1 - 1/0, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Halada a Pavlád (obaja ČR), 900 divákov
Domáce hráčky síce prehrávali v šiestej minúte 0:3, no postupne začali vyrovnávať stav stretnutia. Hádzanárky Mostu duel definitívne zlomili v polovici druhého polčasu, kedy šnúrou piatich gólov získali rozhodujúci náskok.