Sparta naďalej na čele, výhru Kladna zariadili Slováci

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

PRAHA - Hokejisti Kladna zvíťazili v utorňajšom zápase 40. kola českej ligy nad Brnom 3:2 najmä zásluhou trojice slovenských legionárov. Marek Hovorka v 22. minúte otvoril skóre stretnutia a Michal Lukáč zakrátko prihral na druhý gól Kafkovi, no hostia ešte v prostrednej časti vyrovnali na 2:2.

Víťazný gól Kladna strelil v 51. minúte Jiří Bicek, v tíme hostí zmiernil pocit prehry aspoň individuálny prienik do štatistík dvojici "asistentov" Róbertovi Petrovickému a Jozefovi Kováčikovi.

V priamom súboji o čelo tabuľky si Sparta Praha upevnila pozíciu lídra výhrou 4:3 pp a sn nad druhou Plzňou. Náskok tímu z hlavného mesta tak predstavuje dva body. Adam Lapšanský si v jeho drese pripísal na konto bod za asistenciu.

Třinec - Liberec 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 7. Varaďa, 2507 divákov
Peter Hamerlík (Třinec) odchytal celý zápas a mal 32 úspešných zákrokov

Kladno - Brno 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 22. HOVORKA, 23. Kafka (M. LUKÁČ), 51. BICEK - 27. Erat, 40. Holec (RÓBERT PETROVICKÝ, J. KOVÁČIK), 2136 divákov

Litvínov - Karlove Vary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Ručinský (HUJSA), 33. GERHÁT, 36. Hanzl, 59. Ručinský - 15. Kumstát (SKLADANÝ), 4355 divákov

Mladá Boleslav - České Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Bahenský (ŽABKA), 35. Balaštík, 41. TOMAS, 3210 divákov

Slavia Praha - Zlín 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 32. Kadlec, 63. Šulc - 24. Důras, 2763 divákov

Sparta Praha - Plzeň 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Forman (LAPŠANSKÝ), 18. Forman, 30. S. Treille, rozhodujúci sam. nájazd premenil Tenkrát - 10. Duda, 29. F. Kaberle, 54. Pletka, 7680 divákov

• Zdroj: TASR, SITA