Šebo s Čermákom rozhodli o výhre Slovana nad Slaviou

Kamil Kopúnek a Marek Čepelák Kamil Kopúnek a Marek Čepelák Zdroj: TASR

ŽILINA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v ich treťom prípravnom stretnutí na jarnú časť Corgoň ligy 2011/2012 v sobotu nad pražskou Slaviou 2:0. O prvý presný zásah stretnutia sa postaral Filip Šebo v 36. minúte, na 2:0 zvyšoval Adrián Čermák po zmene strán, informoval klubový web "belasých".

Gólu sa diváci na umelej tráve na Pasienkoch dočkali v 36. minúte, keď do šestnástky súpera vbehol nikým neatakovaný Milinkovič, ktorý sa pohral s brankárom hostí a naservíroval lahôdku do odkrytej bránky pre Šeba – 1:0. V 78. min sa po centri Bagayoka presadil Čermák a zvýšil na 2:0. Tréner Vladimír Weiss dal opäť priestor všetkým hráčom, ktorých mal k dispozícii.

Slovan Bratislava – Slávia Praha 2:0 (1:0)
Góly: 36. Šebo, 78. Čermák

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v sobotu v príprave nad druholigovou Dubnicou 1:0, keď o výhre "šošonov" rozhodla nová akvizícia Ján Novák.

MŠK Žilina - MFK Dubnica 1:0 (1:0)
Gól: 36. Novák

Futbalisti slovenského vicemajstra FK Senica prehrali v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Kunoviciach s 1. FC Slovácko 1:2.

1. FC Slovácko - FK Senica 2:1 (2:0)
Gól FK: Pillár

V prvom domácom prípravnom zápase remizovali futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce v sobotu s treťoligovou Dolnou Ždaňou 1:1.

ViOn Zlaté Moravce - Sokol Dolná Ždaňa 1:1 (1:0)
Gól ViOnu: 4. Candrák

Trenčania remizoval v druhom sobotňajšom prípravnom zápase s českým Slezký Opava 3:3.

AS Trenčín - Slezký Opava 3:3 (1:1)
Góly AS: 15. a 77. Depetris, 84. Hlohovský

FC Nitra na záver kondičného sústredenia v Dolnom Kubíne prehral v sobotňajšom prípravnom zápase s domácim MFK 1:2.

MFK Dolný Kubín - FC Nitra 2:1 (1:0)
Gól Nitry: Paukner

Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase na umelej tráve Androvho štadióna v Olomouci so Sigmou 0:6.

Sigma Olomouc - DAC Dunajská Streda 6:0 (2:0)

Futbalisti MŠK Žilina prehrali v druhom sobotňajšom prípravnom zápase s poľským Ruchom Chorzow 0:1.

MŠK Žilina - Ruch Chorzow 0:1 (0:1)

Futbalisti pražskej Sparty vyhrali v sobotňajšom prípravnom zápase nad slovenským MFK Ružomberok 2:1. Pôvodne sa mal hrať v sobotu v tréningovom centre na Strahove aj druhý zápas medzi klubmi, ten však po dohode zrušili.

Sparta Praha - MFK Ružomberok 2:1 (2:1)
Gól MFK: Oboya

Dukla Banská Bystrica remizovala v sobotňajšom prípravnom zápase na štadióne Podbrezovej 0:0.

FO ŽP Šport Podbrezová - FK Dukla Banská Bystrica 0:0

DVSC Debrecín (Maď.-I. liga) - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)
Gól Prešova: 67. Piter-Bučko

DVSC Debrecín (Maď.-I. liga) - 1. FC Tatran Prešov 3:1 (1:1)

Gól Prešova: Coimbra