VIDEO Trnava po výhre nad Senicou lídrom, opäť čisté konto

Nicolas Gorosito a Martin VyskočilNicolas Gorosito a Martin Vyskočil Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v šlágri 27. kola Corgoň ligy nad Senicou 1:0 gólom Martina Vyskočila zo 46. minúty. Zverenci trénera Pavla Hoftycha sa vďaka trojbodovému zisku dostali na prvú priečku tabuľky, ale druhá Žilina strácajúca na "bílích andelov" jeden bod má k dobru zápas s Trenčínom.

Spartak Trnava - FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 46. Vyskočil. Rozhodca: Kružliak, ŽK: Habánek - Gorosito, Strnad, 6052 divákov.

Spartak Trnava: Kamenár - Habánek, Gross, Kaufman, Hanzel - Karhan, Kuračka (78. Koubský) - Procházka (73. Pavelka), Mikovič, Gašparík (90. Ciprys) - Vyskočil

FK Senica: Bolek - Diviš, Pavlík, Gorosito, Leal - Wijlaars (64. Križko), Strnad - Blackburn (58. Hošek), Černý, Kalabiška - Diarrasouba

Súboj dvoch mužstiev s najlepšími obranami odštartoval šancou Senice, keď Kalabiška v dobrej pozícii vystrelil a loptu domáca obrana tečovala na roh. Spartak následne pohrozil dravým prienikom Mikoviča, ten však mal minimum priestoru na zakončenie a pred Bolekom neuspel, odrazená lopta zasa Procházkovi nesadla na nohu. V 28. minúte sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil Gašparík, ktorého strelu Bolek vyrazil pred seba, no dobiehajúceho domáceho hráča zarmútil obetavým zákrokom Leal a loptu odkopol za bránkovú čiaru. Hostia predviedli v 33. minúte ukážkovú brejkovú akciu, ktorej chýbala k dokonalosti len gólová bodka. Diarrasouba sa na polovici ihriska striasol napádajúcich hráčov súpera, prihral Divišovi a po jeho uličke Kalabiška namieril do ľavej žrde.

Spartak mal famózny vstup do druhého polčasu. Lopta sa po akcii mladého Habánka dostala k Vyskočilovi, ktorý po efektnej otočke aj s prispením žrde otvoril skóre už po necelej minúte - 1:0. Domácich tento moment ešte viac povzbudil a v 56. minúte tvrdo vypálil Gašparík, no Bolek si s jeho prízemným pokusom poradil. V 62. minúte nevyšiel hosťom ofsajdsystém a Vyskočil sa z ľavej strany rútil do šestnástky, no zachoval sa sebecky - ak by namiesto strely zvolil prihrávku na voľného Procházku, mohli domáci viesť rozdielom dvoch gólov. O tri minúty sa im to mohlo vypomstiť, ale Diarrasouba rútiaci sa otvoreným stredom obrany trestuhodne prestrelil bránu. V 82. minúte po chybe Leala mohol definitívne "zarezať" hostí Mikovič, ale minul bránu. Spartak napokon tesné víťazstvo udržal a posilnil si majstrovské vyhliadky. "Bílí andeli" neprehrali už šiesty zápas v rade a ich brankár Ľuboš Kamenár si už vyše 600 minút drží čisté konto. Budúcu sobotu čaká na Karhana a spol. šláger jari na pôde Žiliny.

Pavel Hoftych, tréner Spartaka Trnava : "Chcem sa poďakovať fanúšikom za atmosféru na zápase, lebo tá dáva hráčom pocit, že futbal majú pre koho hrať. Zápas sme doviedli do víťazného konca, ale aj Senica mala dobré šance. Vážime si toto víťazstvo, lebo Senica je ťažký súper a my sme s ním v tejto sezóne pred týmto zápasom nevyhrali."

Stanislav Griga, tréner FK Senica: "Myslím, že to bol dobrý ligový zápas s dobrou kulisou. Ako sme ten zápas prehrali, tak sme mohli remizovať, ba dokonca aj vyhrať. Za predvedenú hru a morálku hráčom ťažko niečo vyčítať. Súperovi gratulujem."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv