Víťazstvo hádzanárok Iuventy a Šale, Seničanky prehrali

Hráčka Michaloviec Alžbeta PollákováHráčka Michaloviec Alžbeta Polláková Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok - WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Iuventa Michalovce - TJ Házená Jindřichov Hradec 36:20 (17:11)
Najviac gólov: Polláková 8, Szöllösiová 5, Bachyrievová, Bačíková a Horňáková po 4 - Kirjušinová 6/1, Eliášová 5/1
Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Vydra a Černý (obaja SR), 600 divákov
V úvod duelu bol vyrovnaný až do 16. min, keď si Iuventa gólom Pollákovej vytvorila náskok 10:6 a ten si udržiavala až do polčasovej prestávky. Prvú oseminútovku druhej časti vyhrali domáce 6:2 a v 38. min Hollá zvýšila na rozdiel desiatich gólov (23:13). Michalovčanky potom až do konca zápasu zvyšovali svoj náskok.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Britterm Veselí nad Moravou 26:20 (14:7)
Najviac gólov: Vidiečanová 10/2, Porubská a Szarková po 4 - Chmelařová 6/1, Tomečková 6/3
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 700 divákov
Zápas vynikajúce úrovne začali domáce hráčky dobre a viedli už 5:0. Umnou hrou si potom až do konca duelu udržiavali bezpečný náskok a zaslúžene zvíťazili.

HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 32:23 (16:9)
Najviac gólov: Michnová 11/5, Šáteková 6, Košíková 5 - Rychtárechová 5, Neštická a Kodajová po 4
Pok. hody: 6/5 - 1/0, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 250 divákov
Hráčky Partizánske sa od úvodu "zahryzli" do súperiek a v prvom polčase získali sedemgólový náskok. Ten si po zmene strán nielen udržali, ale ho zvýšili na rozdiel deviatich gólov.

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 24:29 (16:18)
Najviac gólov: Růžicková 9, Dostálová 5, Gebre Selassieová 4 - Martinková 9, Šilhavá a Beňušková po 6
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Kosmák a Bubeníček (obaja ČR), 180 divákov
V Olomouci sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hosťujúceho tímu, ktorý bol lepší po všetkých stránkach. Svoj štandard nepredviedli ani domáce brankárky.

DHC Sokol Poruba - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 39:24 (20:13)
Najviac gólov: A. Tóthová 7, Chrenková 5, Rechtorisová a Š. Marčíková po 4 - Danišová a J. Vargová po 4
Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 158 divákov
Do 8. min malo stretnutie vyrovnaný priebeh, Nitra viedla 9:8. Odvtedy však prevzali iniciatívu domáce hráčky, ktoré postupne zvyšovali svoj náskok až na konečný 15-gólový rozdiel.

Handball Club Zlín - TJ Sokol Písek 37:25 (21:15)
Najviac gólov: Poznarová 9/2, Růčková a Štěrbová po 6 - Luzumová 8/1, Janoušková 4
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 0 - 2, rozhodovali: Novák a Hanák, 220 divákov
Domáce hráčky si v úvodnom dejstve vypracovali šesťgólový náskok, skóre bolo vyrovnané len v samotnom úvode zápasu. V druhej časti sa náskok hráčok Zlína zvyšoval až na konečných 12 gólov.