VIDEO Žilina sa výhrou v Ružomberku priblížila k titulu

Pavol Masaryk a Vladimír LeitnerPavol Masaryk a Vladimír Leitner Zdroj: TASR

RUŽOMBEROK - Prvý polčas za neutíchajúceho vetra priniesol vcelku vyrovnanú partiu. V 17. min strela domáceho Lásika narobila pred žilinskou bránkou poriadny zmätok.

Vzápätí nastal vzruch na opačnej strane ihriska, Ceesay poľahky obišiel Chovanca, no jeho strelu z ťažkého uhla Hrdlička v domácej bránke vyrazil. Potom sa dlhší čas hralo bez šancí a divákov vzrušila až 30. min a v nej ohňostroj nad trávnikom po vhodenej pyrotechnike. Krátko po tomto incidente si domáci Nosek dal takmer vlastný gól. V 41. min nedorozumenie v obrane Liptákov využil pohotovo Leitner a Žilina sa ujala vedenia 1:0.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie Ružomberčania. Najprv Poliaček mieril len tesne vedľa, potom Lásikovu strelu zblízka zneškodnil žilinský gólman Krnáč a do tretice Masarykov pokus skončil na bočnej sieti. Po sľubnom rozbehu však potom futbal nadlho upadol do hlbokého priemeru. Ten sa potom pod Čebrať opäť vrátil v záverečnej štvrťhodine zásluhou hostí, ktorí sa snažili poistiť vedenie. V 86. min sa im to takmer podarilo, Majtán našiel ideálne Nunesa, jeho prízemnej strele však chýbala väčšia presnosť. V samotnom závere mal ešte Ceesay, ale Hrdličku neprekonal.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 41. Leitner, ŽK: 55. Š. Pekár, 60. P. Maslo, 75. Masaryk - 37. Piaček, 53. Pečovský, 75. Leitner, rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Poláček, 1983 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Nosek, Ján Chovanec - Lásik, Juraj Vavrík - Š. Pekár (64. Onyango), M. Poliaček (72. Serečin), Ďubek (56. Skalák) - Masaryk

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Leitner, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (85. S. Angelovič), Šulek, Pich (90.+ Gergel) - T. Majtán (90.+ Ján Novák), M. Ceesay

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Myslím si, že súper nebol lepší, ale dal gól, preto vyhral. V 16. min mal rozhodca po ruke žilinského hráča odpískať pokutový kop. Ak by tak urobil, zápas by sa vyvíjal inak. V prvom polčase sa v náročných podmienkach hral ešte celkom dobrý futbal. Po zmene strán sa hra často kúskovala a skúsený súper si už jednogólové vedenie udržal."

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "Bol to veľmi ťažký zápas, hralo sa vo veľkom vetre. Našej kombinačnej hre nevyhovoval ani zlý terén. Hrali sme proti bojovnému tímu, ale my sme bojovali tiež. V druhom polčase sme už kontrolovali výsledok. Vzdávam kompliment môjmu mužstvu, ktoré dokázalo zvládnuť tento zápas po utorkovom ťažkom finále národného pohára."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv