VIDEO Rangers zdolali New Jersey, Lundqvist s čistým kontom

Dan Girardi, Artem Anisimov, Brad Richards a Marc Staal z New York RangersDan Girardi, Artem Anisimov, Brad Richards a Marc Staal z New York Rangers Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v treťom finále Východnej konferencie NHL na ľade New Jersey Devils 3:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

Výhre pomohol brankár "jazdcov" Henrik Lundqvist, ktorý eliminoval všetkých 36 striel, jeho spoluhráč Marián Gáborík vyšiel bodovo naprázdno, pričom zaznamenal za takmer 17 minút pobytu na ľade tri strelecké pokusy. Po dvoch tretinách bol ešte bezgólový stav, "jazdci" rozhodli o svojom triumfe v záverečnej tretej tretine. V 44. min strelil prvý gól Dan Girardi, o dve minúty neskôr skóroval Chris Kreider a gólovú poistku pridal v 58. min pri power-play do prázdnej bránky Ryan Callahan.

Štvrtý zápas série je na programe v noci na utorok, znovu v domovskom stánku New Jersey v Prudential Center.

New Jersey - NY Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) - stav série 1:2
Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com