Casillas rekordérom v počte výhier, Torres po roku skóroval

Fernando TorresFernando Torres Zdroj: rfef.es

ST. GALLEN - Španielsky brankár Iker Casillas (31) je novým svetovým rekordérom v počte víťazstiev v reprezentácii. V prípravnom dueli v St. Gallene proti Kórei (4:1) si gólman Realu Madrid pripísal už 95. výhru v drese "La Roja".

Casillas nastúpil na posledných osem minút namiesto Pepeho Reinu a rekord prekonal vo svojom 130. reprezentačnom stretnutí. Španielska opora vystriedala na čele historickej tabuľky bývalého francúzskeho obrancu Liliana Thurama. Jednotkou v národnom tíme je od majstrovstiev sveta 2002 a pri posledných dvoch triumfoch na ME 2008 a ME 2010 bol kapitánom. Drží tiež rekord v čistých kontách v najcennejšom drese, ktorých má na konte 73.

Útočník Fernando Torres ukončil ročný strelecký pôst v reprezentácii. Naposledy sa v drese Španielska presadil v júni 2011 v USA a strelecky sa mu nedarilo ani v Chelsea. Svojim gólom z 11. minúty naštartoval obhajcov európskeho titulu za výhrou.

• Zdroj: ČTK, dailymotion