VIDEO Argentína sfúkla Ekvádor, zaváhanie Uruguaja

Štyria strelci zápasuŠtyria strelci zápasu Zdroj: SITA

MONTEVIDEO - Futbalisti Argentíny v dueli 5. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2014 zdolali Ekvádor 4:0. Argentínčania rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase tromi gólmi počas 11 minút a s 10 bodmi sú na čele tabuľky. V Buenos Aires sa strelecky sa presadili Sergio Aguero, Gonzalo Higuain a Lionel Messi, ku ktorým sa v závere pridal i Angel Di Maria.

"Vždy sa snažíme vtiahnuť fanúšikov do hry, teraz to bolo impozantné. Takto jednoliato musíme pokračovať až do konca," vyhlásil Messi. Argentína je po piatich stretnutiach na čele kvalifikačnej skupiny, Brazília ako usporiadateľ MS má istú účasť na šampionáte a neštartuje v kvalifikácii.

O bod menej má druhé Čile, ktoré zdolalo v La Paz Bolíviu 2:0. Čiľania vo vysokej nadmorskej výške viedli po góle Charlesa Aranguiza zo záveru prvého polčasu. V druhej časti nádej domácich na dobrý výsledok pochoval obranca Luis Gutierrez, ktorý po faule na Alexisa Sancheza uvidel červenú kartu. Po protestoch sa nedobrovoľne odobral z lavičky do hľadiska i bolívijský kouč Gustavo Quinteros. V závere zápasu pridal druhý gól hostí stredopoliar Arturo Vidal.

Tretí tím juhoamerickej tabuľky Uruguaj po remíze v Montevideu s Venezuelou 1:1 má na svojom konte osem bodov, no zatiaľ odohral iba štyri stretnutia. Bod pre Venezuelu, ktorá tiež získala už osem bodov, zabezpečil šesť minút pred koncom Jose Rondon. Loptu z jeho hlavy si nešťastne do vlastnej bránky zrazil domáci obranca Diego Godin. Uruguaj nenašiel premožiteľa už v 16. zápase v poradí, no stratil body s jedinou krajinou z Južnej Ameriky, ktorá ešte nikdy nehrala na svetovom šampionáte.

Argentína - Ekvádor 4:0 (3:0)
Góly: 20. Agüero, 29. G. Higuaín, 31. Messi, 75. Di María

Bolívia - Čile 0:2 (0:1)
Góly: 45+. Aránguiz, 83. Vidal, ČK: 54. Luis Gutiérrez (Bolívia)

Uruguaj - Venezuela 1:1 (1:0)
Góly: 39. Forlan - 85. Godin vlastný

• Zdroj: SITA, TASR, youtube