Tresty od UEFA: Za fanúšikov aj neskorý príchod z kabín

Portugalci meškali pri návrate z kabínPortugalci meškali pri návrate z kabín Zdroj: SITA

VARŠAVA - Európska futbalová únia potrestala Nemecký futbalový zväz pokutou vo výške 10-tisíc eur za nevhodné správanie svojich fanúšikov počas duelu majstrovstiev Európy proti Portugalsku. Priaznivci "Nationalelf" mali hádzať na hráčov súpera papierové predmety.

Pokute sa nevyhlo ani Portugalsko, ktoré musí zaplatiť 5-tisíc eur za to, že ich neskorý príchod na hraciu plochu z polčasovej prestávky v rovnakom stretnutí spôsobil meškanie výkopu druhého polčasu.

Uvedené finančné postihy sú v porovnaní s pokutami pre Rusko len symbolické. Rusi totiž musia znášať konanie svojich fanúšikov v súvislosti s prvým zápasom na ME, v ktorom zdolali Česko 4:1. Priaznivci "Zbornej" totiž priamo na tribúnach použili zakázanú pyrotechniku a na štadióne napadli štvoricu dobrovoľníkov. Rusku hrozí, že v nasledujúcej kvalifikácii o postup na ME príde o šesť bodov, ak sa incidenty fanúšikov budú opakovať. Okrem toho museli do kasy UEFA zaplatiť 120 000 eur.