VIDEO Slovan sa vytrápil s Prešovom, rozhodol až v závere

Hráči Prešova Peter Petráš a Peter Lipták a hráč Slovana Lester Peltier (v modrom)Hráči Prešova Peter Petráš a Peter Lipták a hráč Slovana Lester Peltier (v modrom) Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V obojstranne útočne ladenej hre mali v prvej desaťminútovke dve gólové príležitosti Gorosito a Milinkovič, ale neuspeli. Šok pre domácich však prišiel v 15. minúte, keď Pribula z ľavej strany poslal prudkú strelu do 16-stky a Kolčák ju nešťastne napálil pod brvno vlastnej bránky.

V 26. minúte sa po odkope lopty hosťujúcim hráčom ocitol na trávniku Grendel, nariadený pokutový kop však Piroska nepremenil, keď sa lopta od spodnej časti brvna odrazila do ihriska.

V 47. minúte kopal Milinkovič šiesty rohový kop, k odrazenej lopte sa dostal Gorosito a pohotovo vyrovnal na 1:1. V 56. min sa odhodlal k prieniku Marcin, jeho strelu z uhla kryl brankár Kováč. O tri minúty na to strelu Peltiera z bezprostrednej blízkosti zlikvidoval Diviš, ktorému sa darilo aj po prudkej strele Lukšíka. V 68. minúte Diviš zle vybehol, Šebo mal odkrytú bránku, ale v poslednej chvíli zmenil smer jeho lopty Petráš. Napokon až v nadstavenom čase po prihrávke Šeba strhol víťazstvo na stranu usilovnejšieho mužstva Peltier.

Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)
Góly: 48. Gorosito, 90+ Peltier - 15. Kolčák (vlastný). Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Šebo, Szarka - Adam, Diviš, 1558 divákov.

Slovan Bratislava: Kováč - Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák (79. Szarka), Lukšík - Grendel (29. Halenár), Kladrubský, Milinkovič - Peltier, Šebo, Piroska

Tatran Prešov: Diviš - Bartek, Petráš, Krajník, Kolbas - Lipták - Papaj (75. Dolný), Macko, Adam, Pribula (78. De Oliveira) - Marcin

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Som rád, že sme zvíťazili v ťažkom zápase, v ktorom sme mali veľa šancí. Futbalová pravda zvíťazila, zaslúžili sme si vyhrať. Ujali sa nové posily, ktoré prakticky rozhodli zápas. Gorosito bol jedným z najlepších hráčov na ihrisku, dodáva mužstvu pozitívnu energiu. Prešov podal solídny výkon."

Angel Červenkov, tréner Prešova: "Celé naše mužstvo hralo dobre, nechcem vyzdvihnúť žiadneho z hráčov. Hrali sme na kontry, chlapci zo seba vydali všetko. Vedeli sme, že Slovan je výborné mužstvo, chceli sme udržať aspoň nerozhodný výsledok, ale nepodarilo sa nám to."

• Zdroj: TASR, huste.tv