Lacko v 1. kole dvojhry neuspel, víťazný Petzschner

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: TASR

LONDÝN - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v zápase 1. kola dvojhry na OH v Londýne s Philippom Petzschnerom za 73 minút 6:7 (5), 1:6. Nemec nastúpil ako náhradník za zdravotne indisponovaného Chorváta Iva Karloviča a zvýšil v bilancii zo vzájomných duelov už na 4:0. Na "winnery" zaostal 10:20, zároveň urobil o 4 nevynútené chyby viac.

Na dvorci č. 11 doplatil Lacko pri svojej premiére pod piatimi kruhmi na výrazne slabšiu efektivitu. V úvodnom dejstve nečelil ani jednému brejkbalu a sám mal štyri možnosti preraziť servis súpera. Nepodarilo sa mu premeniť brejkbal na 4:2 a dokonca tri v dvanástom geme - išlo teda zároveň o setbaly. V tabrejku vyrovnal z 1:5 na 5:5, ale pri skóre 5:6 nezvládol servis. Navyše, v druhej časti Petzschner zužitkoval brejkbal na 2:0. Únik potvrdil bez straty fiftínu. "Poistku" na príjme pridal v šiestom geme. V siedmom si pri podávaní na postup poradil s jednou hrozbou odovzdania servisu.

"Škoda toho prvého setu. Myslím si, že som v ňom bol trošku lepší, mal som viac šancí. Trikrát som mal pri jeho servise sľubne rozohraný gem, plus tie tri setbaly na konci. Ešte aj v tom tajbrejku som to nádejne otáčal, ale napokon rozhodli v môj neprospech dve tesné lopty. Mali sme tam rovnaké údery, Petzschner to trafil tesne k čiare, ja päť centimetrov za ňu. V druhej časti som si hneď ľahkým spôsobom prehral servis a proti takému hráčovi sa to ťažko otáča, keď už je set a brejk hore. Znova som tam mal ešte nejaké relatívne šance, on však v tých kľúčových okamihoch - tak, ako v celom zápase - zahral lepšie. Ja som dnes neuspel ani v jednom dôležitom momente, nezvládal som tie situácie," povedal Lukáš Lacko.

Lacko sa v britskej metropole ešte predstaví vo štvorhre po boku Kližana. Slováci budú čeliť Srbom Jankovi Tipsarevičovi a Nenadovi Zimonjičovi nasadeným ako tretím.

Philipp Petzschner (Nem.) - Lukáš Lacko (SR) 7:6 (5), 6:1