Džudo: Rus Isajev vyhral do 73 kg, Japonka Macumotová do 57

Mansur IsajevMansur Isajev Zdroj: SITA

LONDÝN - Zlatú olympijskú medailu na hrách v Londýne získal v kategórii do 73 kg ruský džudista Mansur Isajev. Vo finále zdolal po vyrovnanom priebehu úradujúceho majstra sveta Japonca Rikiho Nakaju, bronz pripadol Francúzovi Ugovi Legrandovi a mongolskému reprezentantovi Sainjargalovi Nyam-Ochirovi.

Víťazkou súbojov v džude v hmotnostnej kategórii do 57 kg sa stala Japonka Kaori Macumotová (24), ktorá vo finále zdolala rumunskú reprezentantku Corinu Caprioriovú na ippon. Bronzové medaily získali Marti Malloyová zo Spojených štátov amerických a Francúzka Automne Paviová.

Japonka Macumotová je tiež bývalá majsterka sveta z domáceho tokijského šampionátu z roku 2010. Obhajkyňa zlata spred štyroch rokov z Pekingu Talianka Giulia Quintavalleová skončila v britskej metropole na piatej pozícii.

muži - do 73 kg: 1. Mansur Isajev (Rus.), 2. Riki Nakaja (Jap.), 3. Ugo Legrand (Fr.) a Nyam-Ochir Sainjargal (Mong.), 5. Dex Elmont (Hol.) a Wang Ki-Čchun (Kór. rep.), 7. Rasul Boqiev (Tadž.) a Nicholas Delpopolo (USA).

ženy - do 57 kg: 1. Kaori Macumotová (Jap.), 2. Corina Caprioriová (Rum.), 3. Marti Malloyová (USA) a Automne Paviová (Fr.), 5. Giulia Quintavalleová (Tal.) a Hedvig Karakasová (Maď.), 7. Irina Zabludinová (Rus.) a Sabrina Filzmoserová (Rak.)