VIDEO Žilina dvomi gólmi Picha zvíťazila nad Senicou

Gólová radosť ŽilinčanovGólová radosť Žilinčanov Zdroj: TASR

ŽILINA - V Žiline to od úvodných minút nebol príliš oslnivý futbal, i keď náznaky gólových príležitostí sa vyskytli na oboch stranách. Prvú vážnejšiu šancu mal už v prvej desaťminútovke domáci útočník Majtán, ktorý si výborne nabehol na centrovanú loptu, no špičkou kopačky ju za chrbát brankára Švengera, ktorý predviedol skvelý zákrok, nedostal.

V 27. minúte sa na hranici ofsajdu ocitol voľný Seničan Diviš a nebyť skvelého zákroku domáceho brankára Dúbravku, vyhrávať mohli aj hostia. Žilina odpovedala rýchlo a najlepším možným spôsobom. Barčíkov center z pravej strany našiel výborne postaveného Róberta Picha a ten hlavou v 30. minúte otvoril skóre zápasu. Hlavičky nie vysokého Picha ohrozovali senickú bránku i naďalej a v 43. minúte rovnakým spôsobom do protipohybu brankára Švengera tento výborne hrajúci útočník poslal Žilinu už do dvojgólového vedenia. V samom závere prvého polčasu Kalabiška v senickej šestnástke fauloval Majtána a pískal sa pokutový kop, navyše hosťujúci obranca videl okamžite červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil Barčík, i keď si žilinské tribúny pýtali Roba Picha. Domáci kapitán napokon penaltu zahodil, keď poslal loptu tesne vedľa Švengerovej pravej žrde.

Oslabená Senica nezložila zbrane, naopak po zmene strán sa snažila zo zápasom niečo urobiť. V 53. minúte Koutný sám vyzvŕtal až trojicu žilinských hráčov, uvoľnil na pravom krídle Kóňu, ktorý mohol pohodlne centrovať do šestnástky, kde skákal Blackburn, no k zakončeniu sa nedostal. Blackburn sa potom dostal aj k spätnej lopte, no neporadil si so stopérom Leitnerom. V 60. minúte to bol Kóňa, ktorý tvrdou strelou spoza šestnástky skúšal šťastie, ale Dúbravka loptu skrotil. V záverečnej polhodinke sa opäť ofenzívne prebudili aj domáci. V 76. minúte predviedol krásnu akciu aj zakončenie žilinský mladík Deza, jeho technická strela z hranice šestnástky mierila priamo do šibenice, no výborne zasiahol brankár Švenger. A senický gólman zachránil svoj aj pri šanci Guimu, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti snažil dostať loptu do siete pätičkou. Päť minút pred koncom bol v dobrej streleckej pozícii aj striedajúci Káčer, ale pravačkou z hranice pokutového územia tesne minul. Žilina teda zdolala Senicu 2:0.

MŠK Žilina - FC Senica 2:0 (2:0)
Góly: 30., 43. Pich. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Angelovič - Krajčík, ČK: 45. Kalabiška (Senica), 2057 divákov.

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Leitner, Angelovič - Pečovský - Barčík (72. Káčer), Paur, Pich - Majtán (60. Deza), Guima.

FC Senica: Švenger - Krajčík, Brabec, Koutný, Kalabiška - Wijlaars, Diviš (59. Váradi), Kóňa, Babic (46. Pavlík) - Masaryk, Blackburn (81. Diarrassouba)

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): S našou hrou v prvom polčase som spokojný. Hrali sme dobre, utvorili sme si veľa príležitostí, dali sme dva pekné góly. Pred prestávkou sme dostali výhodu pokutového kopu, ktorý sme nepremenili, a súper červenú kartu. V druhom polčase som nebol s našou hrou spokojný, najmä s koncentráciou hráčov. Musíme hrať futbal pre divákov, futbal, ktorý prináša góly. To je dôvod, aby sme pracovali ďalej a zlepšovali sa."

Zdeněk Psotka (tréner FK Senica): "V prvom polčase to bola dobrá hra pre divákov, hralo sa hore-dole. My sme mali veľa nepresností, pokazených prihrávok. Žilina bola nebezpečná, dohrávala akcie. Nepokryli sme dve lopty a dostali dva góly, navyše sme prišli pred prestávkou o jedného hráča. Potom sme sa snažili hrať tak, aby sme nedostali ďalšie góly."

• Zdroj: TASR, huste.tv