Dolgopolov víťazom turnaja vo Washingtone, má druhý titul

Alexandr DolgopolovAlexandr Dolgopolov Zdroj: citiopentennis.com

WASHINGTON - Ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov (23) sa stal víťazom turnaja ATP vo Washingtone (tvrdý povrch, dotácia 1,049 mil. USD), keď si vo finále, ktoré bolo dvakrát prerušené kvôli dažďu, poradil s Nemcom Tommym Haasom (34) 6:7 (7), 6:4, 6:1.

K obom vynúteným prestávkam došlo v prvom sete, celkovo sa nehralo dve hodiny a 52 minút. S prerušením sa lepšie vyrovnal Haas, ktorý ako prvý na turnaji zobral Dolgopolovi set.

Ukrajinec potom ale dokázal zápas otočiť a pripísal si prvý titul v sezóne. Celkom má na okruhu ATP na konte dva tituly, prvý zaznamenal v chorvátskom Umagu 2011.

Naopak Haas prišiel o finálovú neporaziteľnosť na americkej pôde. Nemec vyhral na turnajoch v USA všetkých osem predchádzajúcich zápasov.

Alexandr Dolgopolov (2-Ukr.) - Tommy Haas (4-Nem.) 6:7 (7), 6:4, 6:1

• Zdroj: TASR, ČTK