Stolné tenistky Číny suverénne triumfovali v súťaži tímov

Jüe Kuo a Li Siao-siaJüe Kuo a Li Siao-sia Zdroj: SITA

LONDÝN - Čínske stolné tenistky získali na OH v Londýne zlaté medaily v súťaži družstiev. Favoritky si vo finále bez problémov poradili s Japonskom 3:0 a pre svoju krajinu získali už tretí olympijský triumf v tomto športe na londýnskych hrách.

Olympijská víťazka v jednotlivcoch Li Siao-sia, majterka sveta Ting Ning a Kuo Jüe stratili v troch finálových dueloch iba jediný set.

Bronz si vybojovall hráčky Singapuru, keď v súboji o tretie miesto zdolali Kórejskú republiku 3:0.

"Dnes sme previedli vynikajúci kolektívny výkon. Po prehre 0:3 v semifinále sme sa rýchlo otriasli a dnes dosiahli veľké víťazstvo," povedala členka bronzového singapurského družstva Li Jia-wej.

"Podpora divákov v hľadisku mi dodávala silu, ale nielen ich podpora, ale aj miliónov krajanov pri televíznych obrazovkách, " povedala po finále šťastná Ting Ning. Číňanky neprehrali počas turnaja ani jeden individuálny zápas, pre Japonky to bola prvá olympijská medaila zo stolného tenisu.

Čína - Japonsko 3:0
Li Siao-sia - Fukuharová 3:1 (6, -9, 2, 5)
Ting Ning - Išikawová 3:0 (4, 10, 4)
Li Siao-sia, Jüe Kuo - Hiranová, Išikawová 3:1 (6, 3, -9, 5)

o 3. miesto:
Singapur - Kórejská republika 3:0
Feng Tian-wej - Kim Kjun-gah 3:1 (9, 8, -4, 11)
Li Jia-wej - Sok Ha-čung 3:1 (5, 8, -6, 8)
Wang Jue-gu, Li Jia-wej - Sok Ha-čung, Dang Če-so 3:1 (9, 6, -6, 5)

Konečné poradie: 1. Čína, 2. Japonsko, 3. Singapur, 4. Kórejská republika, 5. - 8. Holandsko, Hongkong, KĽDR, Nemecko