Američan Watney vyhral vo Farmingdale, Woods zbabral záver

Nick WatneyNick Watney Zdroj: SITA

FARMINGDALE - Americký golfista Nick Watney (31) sa po nevydarenom priebehu sezóny dočkal víťazstva na turnaji Barclays vo Farmingdale. Rodák zo Sacramenta vyhral prvý zo štyroch turnajov play off FedEx Cupu s náskokom troch rán.

Watney záverečné kolo obišiel na 69 úderov, dva pod par, a s celkovým súčtom 274 (-10) získal svoj ​​piaty titul na PGA Tour.

Na druhom mieste skončil jeho krajan Brandt Snedeker. O tretie miesto sa podelili vedúci muž po treťom kole Sergio García zo Španielska a minuloročný víťaz Dustin Johnson.

Záverečné kolo sa nevydarilo Tigerovi Woodsovi, ktorý zahral 76 a z deleného desiateho miesta klesol na 38.

"Som strašne šťastný. Neprežil som taký rok, v aký som dúfal, ale teraz už je to zabudnuté," uviedol Watney, ktorý tento rok iba trikrát skončil medzi najlepšími desiatimi.

Nick Watney

"Vyhrať turnaj je ťažké, ale vyhrať taký turnaj proti takejto konkurencii je mimoriadne ťažké," dodal golfista, ktorý si zaistil štart na záverečnom Tour Championship a má zatiaľ najväčšiu šancu na desaťmiliónový bonus za prvenstvo vo FedEx Cupu. Triumf mu vyniesol 1,44 milióna dolárov.