Trnava v pohári zdolala Nové Mesto, nezaváhal ani Prešov

Momentka zo súboja Trnavy s Novým Mestom nad VáhomMomentka zo súboja Trnavy s Novým Mestom nad Váhom Zdroj: TASR

BRATISLAVA - V stredajších zostávajúcich štyroch stretnutiach 2. kola národného futbalového pohára Slovnaft Cup 2012/2013 sa predstavili dva kluby z najvyššej domácej dlhodobej súťaže a zhodne dosiahli víťazstvo 3:1.

Spartak Trnava na vlastnom trávniku od 12. min prehrával s AFC Nové Mesto nad Váhom, ale už do konca prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu Miroslav Karhan a po zmene strán pridali favorizovaní zverenci Pavla Hoftycha dva góly. Tatran Prešov rozhodol o svojom úspechu na pôde Baníka Kalinovo už pred prestávkou, domáci v druhej časti aspoň znížili.

Ďalej ide aj LP Domino Bratislava zásluhou víťazstva 1:0 na pôde FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, resp. ŠFK Sereď prostredníctvom úspechu 2:1 na trávniku OTJ Moravany. V tomto prípade išlo o reprízu víkendového treťoligového duelu, v ktorom Sereď pred vlastnými fanúšikmi uspela vysoko 4:0. Zhodou okolností aj vtedy strelil dva góly Michal Filo mladší.

OTJ Moravany - ŠKF Sereď 1:2 (1:1)
Góly: 33. Vajda - 26. a 72. Filo (druhý z 11m)
/do 3. kola postúpila Sereď/

FK Baník Kalinovo - 1. FC Tatran Prešov 1:3 (0:3)
Góly: 56. Melicher - 5. Guba, 22. Guba, 35. Krajník z 11m, ŽK: Prepelica (Kalinovo)
/do 3. kola postúpil Tatran Prešov/

Spartak Trnava - AFC Nové Mesto nad Váhom 3:1 (1:1)
Góly: 43. Karhan z 11m, 55. Gašparík, 86. Bicák - 12. Gajdošík, ŽK: Čarnota - Tuschel, Miklovič, Šupka