Šatan odkryl jednoduchý recept na gól, hrdinom zápasu Janus

Miroslav Šatan sa teší z víťazného gólu
Miroslav Šatan sa teší z víťazného gólu

BRATISLAVA - Hokejistov Slovana Bratislava vyprevádzal z ľadu Slovnaft arény po víťazstve 4:2 nad SKA Petrohrad skandovaný potlesk vypredaných tribún. Slovenský účastník KHL podal najlepší výkon v tejto sezóne a zdolal favorita celej súťaže. Petrohrad síce diktoval tempo hry, ale Slovan sa dokázal bojovnosťou a nasadením súperovi vyrovnať. Rozhodol v závere zápasu, keď sa presadili skvelými strelami pod hornú žŕdku Miroslav Šatan a Milan Bartovič.

"Neviem, či to bol najlepší výkon z našej strany. Bolo to však vydreté víťazstvo, proti tak silnému mužstvu ho určite berieme. Vynikajúci bol náš brankár Jaro Janus, jeho vyše 40 úspešných zákrokov hovorí za všetko. V zápase sme mali veľa oslabení, musíme sa zlepšiť, aby sme na to zbytočne nedoplácali. Dnes boli naše vylúčenia možno výsledkom rešpektu, nervozity, hrali sme proti silnému mužstvu. Našťastie sme hru v oslabení zvládli a oni presilovky nevyužili," povedal Miroslav Šatan.

Práve kapitán Slovana zobral v závere na svoje plecia zodpovednosť a po výbornej individuálnej akcii rozhodol. "Nemal som veľa miesta. Urobil som len to, čo sa dalo. Prešiel som okolo obrancu, vystrelil a puk skončil v sieti," popísal Šatan.

Atmosféra na zápase po štvrtom góle

Za najlepšieho hráča zápasu v domácom drese vyhlásili brankára Jaroslava Janusa. Prešovský rodák sa prezentoval výborným výkonom a bol dôležitým článkom v hre Slovana.

"Aj keď sme dostali v prvej tretine jeden hlúpy gól v oslabení, prežili sme ju. Inkasované góly nás nepoložili, opäť sme sa postavili na nohy a pridali ďalšie presné zásahy. So štyrmi strelenými gólmi sa zápasy vyhrávajú. Pred súbojom s favoritom sme verili, že môžeme uspieť. Nemôžeme ísť do stretnutia s tým, že prehráme. Od úvodu sme im ukazovali, že sa ich nebojíme a napokon sme dotiahli zápas do víťazného konca," uviedol Jaroslav Janus.

Nesmierne spokojný bol po zápase domáci tréner Rostislav Čada: "Domnievam sa, že sme v Bratislave videli najlepší zápas sezóny. Rýchly, agresívny, taktický z oboch strán. V koncovke sme boli trpezlivejší, aktívnejší a šťastnejší. Udávanie tempa je dôležité, no musím povedať, že organizovanou obranou, bojovnosťou a taktickým pohybom sme súperovi veľmi dobre odolávali. Z obrany sme sa dokázali dostať do rýchlych a nebezpečných protiútokov, z ktorých sme mohli skórovať. Vydržali sme až do konca zápasu a v samom závere sme rozhodli."

Oveľa menej dôvodov na radosť mal kouč hostí a Čadov krajan, Miloš Říha. Jeho zverenci celkom neuniesli prehru a po záverečnej siréne a podaní rúk okamžite zamierili do kabíny a nepočkali ani na vyhlásenie najlepších hráčov. Či to bola frustrácia alebo tichý protest proti niektorým verdiktom rozhodcu Říha neodhalil, ale súperovi pogratuloval. 

"Slovan vyhral zaslúžene, dal do zápasu viac húževnatosti a bojovnosti. V závere sme si prehrali duel vlastnými chybami, takými ako robíme v každom stretnutí. Udávali sme tempo zápasu, mali sme množstvo šancí, no boli sme neefektívni. Rozhodol moment, keď nám neuznali gól," skonštatoval bývalý tréner Slovana v extralige.  


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky, ts, SITA, TASR, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA