Šokujúca prehra Bayernu v Borisove, Valencia vyhrala s Lille

Sklamaný Franck Ribéry po nepremenenej šanciSklamaný Franck Ribéry po nepremenenej šanci Zdroj: SITA

MINSK - Senzáciou druhého kola Ligy majstrov je výsedok v skupine F, kde boli diváci v Bielorusku svedkami prehry finalistu uplynulého ročníka Bayernu Mníchov na ihrisku BATE Borisov 1:3.

O nečakaný trojbodový zápis domácich sa postarali gólmi Pavlov v prvom a Rodionov v druhom polčase a hoci mal nemecký tím loptu častejšie na svojich kopačkách, proti dobre organizovanej obrane súpera sa presadiť dokázal až v nadstavenom čase Ribéry. Pri vabanku Bavorov ešte poistil víťazstvo v 94. minúte Bressan. Bieloruský klub je tak po dvoch zápasoch na čele skupiny s plným bodovým ziskom.

Na chvoste je naopak s nulou Lille po prehre na pôde Valencie 0:2. Hrdinom španielskeho tímu bol dvojgólový Jonas, hostia navyše prišli v závere o vylúčeného Debuchyho.

F-skupina:

FC Valencia (Šp.) - OSC Lille (Fr.) 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 75. Jonas, ČK: 86. Debuchy (Lille), rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Valencia: Guaita - Barragán, Delgado, Víctor Ruiz, A. Cissokho - Tino Costa, Gago - Feghouli (87. Joao Pereira), Jonas (81. Parejo), A. Guardado - Soldado (84. N. Valdez)

Lille: Landreau - Debuchy, Baša, Chedjou (82. Digne), Béria - Balmont, Gueye, Pedretti - Payet, Roux (64. De Melo), R. Mendes (73. Rodelin)

BATE Borisov (Biel.) - Bayern Mníchov (Nem.) 3:1 (1:0)
Góly: 23. A. Pavlov, 78. V. Rodionov, 90.+ Renan Bressan - 90.+ F. Ribéry, rozhodoval: Stavrev (Mac.)

BATE Borisov: Gorbunov - Poľakov, Filipenko, M Simič, Bordačev - Olechnovič, Lichtarovič (66. Sivakov), A. Volodko - A. Pavlov (84. Renan Bressan), A. Hleb - V. Rodionov (87. Mozolevski)

Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Badstuber (77. Schweinsteiger) - Javi Martínez (58. Shaqiri), Luiz Gustavo - T. Müller, Kroos, F. Ribéry - Mandžukič (75. C. Pizarro)