Hetrik Kovaľčuka v šlágri, Mezei skóroval, lahôdka Malkina

Iľja KovaľčukIľja Kovaľčuk Zdroj: cska-hockey.ru

MOSKVA - Slovenský obranca Branislav Mezei zaznamenal štvrtý gól v sezóne a pomohol tak Avtomobilistu Jekaterinburg k zisku dvoch bodov po výhre 3:2 na samostatné nájazdy v Novokuznecku.

Kristián Kudroč sa asistenciou na víťazný gól podieľal na triumfe Sibiru Novosibirsk 2:1 nad Traktorom Čeľjabinsk. Strelci stanovili konečný výsledok už po jedenástich minútach prvej tretiny.

Amur Chabarovsk na domácom ľade s Metallurgom Magnitogorsk 0:3. V bránke Amuru prednosť pred brankárom Jánom Lašákom dostal Alexej Murigyn. Skóre zápasu uzavrel v predposlednej minúte skvelou individuálnou akciou Jevgenij Malkin.

Hviezda NHL Iľja Kovaľčuk rozhodol hetrikom o triumfe SKA Petrohrad v šlágri na ľade CSKA Moskva 4:2, keď domáci stratili dvojgólový náskok. Rastislav Staňa sa tentokrát nezmestil na súpisku moskovského klubu, medzi žrde sa postavil Iľja Bryzgalov.

"Vyhrali sme dôležitý zápas nad silným súperom. Postupne sa naša hra zlepšovala, bol to tímový výkon. KHL je veľmi kvalitná súťaž. Nečudujte sa, že sa hráči z NHL ešte nepresadzujú, ako by to niekto čakal. Svoje kvality ukážu len teraz. Do ligy sme naskakovali bez prípravných duelov. Postupne však všetci naberáme potrebnú zápasovú prax, formu a naše výkony pôjdu hore," povedal pre ruské médiá Kovaľčuk. Za Petrohrad odohral doteraz šesť stretnutí, v ktorých strelil 4 góly a pridal 6 asistencií.

Tri góly si pripísal aj Dmitrij Makarov a jeho Torpedo Nižnyj Novgorod zdolalo Avangard Omsk vysoko 7:3. Tomáš Záborský vyšiel naprázdno a brankára ohrozil iba jednou strelou.

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 34. Gončar, 44. Reilly, 59. Malkin

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľjabinsk 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Sannikov, 11. Kutuzov (KUDROČ) - 4. Glinkin

Metallurg Novokuzneck - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Turukin, 55. Černych - 7. MEZEI, 26. Streľcov, rozh. nájazd Straka

Torpedo Nižnyj Novgorod - Avangard Omsk 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Góly: 3. Makarov, 20. Makarov, 27. Kousa, 43. Thörnberg, 48. Varnakov, 55. Makarov, 60. Thörnberg - 12. Ivanov, 36. S. Kosticyn, 44. Frolov

Lokomotiv Jaroslavľ - Barys Astana 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Góly: 24. Kaljužnyj, 29. Kulikov, 32. Flood, 45. Černikov z tr.str. - 57. Rudenko, 60. Dawes

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Góly: 13. Dacjuk, 23. Mäenpää - 27. Kovaľčuk, 42. Kovaľčuk, 44. Dallman, 54. Kovaľčuk

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube