Čišovský rozhodol o trojbodovom zisku Plzne v Budějoviciach

Marián Čišovský so spoluhráčmi oslavuje svoj gólMarián Čišovský so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: facebook.com/FC Viktoria Plzeň

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v pondelňajšej dohrávke 12. kola českej Gambrinus ligy na ihrisku Českých Budějovíc 1:0 gólom slovenského obrancu Mariána Čišovského (32) zo 17. minúty.

Defenzívny pilier Viktorie po centri Horvátha doklepol do siete loptu, ktorú predtým hlavou nadvihol Štípek. Pre Čišovského to bol druhý gól v tejto sezóne, strelecky sa presadil aj v minulom kole proti Jabloncu (1:1). Plzeň sa vďaka víťazstvu priblížila k trojici mužstiev na špici (Jablonec, Sparta Praha, Sigma Olomouc) na rozdiel jedného bodu.

SK Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Gól: 17. ČIŠOVSKÝ, 1987 divákov.
/J. Machovec (Č. Budějovice) odohral celý zápas - M. Kozáčik odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Čišovský odohral celý zápas, strelil gól a dostal ŽK, M. Ďuriš odohral celý zápas a dostal ŽK, M. Bakoš (všetci Plzeň) hral od 70. minúty/