Slovenské hokejistky dostali v Nemecku debakel od domácich

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: szlh.sk

FÜSSEN - Slovenské hokejistky prehrali svoj úvodný zápas na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene s domácim výberom 1:7. O výsledku rozhodla tretia tretina, v ktorej Slovenky inkasovali až päť gólov. Na turnaji ich čakajú ešte dva zápasy, v sobotu 10. novembra so Švajčiarskom (15:00) a v nedeľu proti Česku (10:00).

Prvý gól inkasovali zverenkyne trénera Karafiáta už na konci druhej minúty z hokejky Janzenovej. O desať minút neskôr pridala druhý gól Julia Zornová. Za slovenskú stranu odpovedala v 18. minúte Martina Veličková. V druhej časti mali Nemky viditeľnú prevahu, no gól nepadol ani na jednej strane. Rozhodnutie prišlo až v tretej tretine, kedy domáce hráčky dosiahli päť gólov. Najskôr v 45. minúte zvyšovala Andrea Lanzlová na 3:1, v polovici tretej časti pridala štvrtý gól domácich Schusterová, a v priebehu ďalších štyroch minút dosiahli jej spoluhráčky ešte tri góly. Zrodilo sa tak vysoké víťazstvo nemeckého tímu 7:1.

Nemecko - Slovensko 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Góly: 2. Janzenová, 14. Zornová, 25. Lanzlová, 31. Schusterová, 34. Gotzová, 38. Spielbergová, 58. Anwaderová - 18. Veličková (Gápová, Herichová)
Vylúčené: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Miroslav Karafiát, tréner: "Dievčatá sa na začiatku zápasu držali dobre, hoci Nemky hrali lepšie, ale dokázali sme s nimi ešte držať krok. V tretej časti sme im však dali príliš veľa priestoru, nechali sme ich strieľať z nebezpečných priestorov medzi kruhmi a nedokázali sme ich efektívne brániť. To spôsobilo vysokú prehru. Ukazuje sa, že pri neúčasti niekoľkých kľúčových hráčok máme veľké problémy ich nahradiť. Nestačíme tak na Nemky či Švajčiarky, ktoré majú oveľa širšiu základňu. Dúfam, že si dievčatá uvedomia, o čo všetko sa hrá, čaká nás ešte veľa práce, pretože to, čo je dostačujúce v našich súťažiach nám momentálne nestačí na medzinárodnej scéne. Verím však, že v ďalších dvoch zápasoch budú naše výsledky prijateľnejšie.“

• Zdroj: SITA, hockeyslovakia.sk