Petrohrad po remíze bez šance na postup, AC po výhre ďalej

Jeremy Toulalan a Danny zo ZenituJeremy Toulalan a Danny zo Zenitu Zdroj: SITA

PETROHRAD - Futbalisti Zenitu Petrohrad remizovali v zápase 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov na domácom trávniku so španielskou Málagou 2:2. Domáci tím, v drese ktorého v základnej zostave nastúpil a celý zápas odohral aj slovenský obranca Tomáš Hubočan, inkasoval dva zlepené góly v 8. a 9. minúte, keď sa presadili Diego Buonanotte, resp. Sebastian Fernandez. Krátko po začiatku druhého polčasu prihral Hubočan na kontaktný gól Portugalčanovi Dannymu. "Piter" napokon dokázal vyrovnať v 86. minúte, keď skóroval Viktor Fajzulin. Málaga mala postup do jarného osemfinále istý už pred zápasom, Petrohrad potreboval na udržanie nádeje vyhrať. Takto sa s LM rozlúči po základnej fáze.

Rozhodla o tom aj výhra AC Milána na pôde Anderlechtu Brusel 3:1. Práve taliansky klub sa stal druhým postupujúcim tímom zo skupiny, pričom všetky góly padli až v druhom polčase. Famóznym gólom sa predviedol obranca Philippe Mexés, ktorý ako keby chcel napodobiť Zlatana Ibrahimoviča zo zápasu Švédska proti Anglicku.

Zenit Petrohrad - FC Málaga 2:2 (0:2)
Góly: 49. Danny, 86. Fajzulin - 8. Buonanotte, 9. Fernandez, rozhodoval: Benquerença (Port.)

Zenit: Malafejev - Aňukov (81. Bystrov), Bruno Alves, Lombaerts, HUBOČAN - Witsel, Denisov, Širokov (72. Fajzulin) - Hulk, Danny - Keržakov

Málaga: W. Caballero - Gámez, Demichelis (46. Weligton), Onyewu, Eliseu - S. Fernández (76. Juanmi), Toulalan, I. Camacho, Duda (63. Portillo) - Buonanotte, R. Santa Cruz.

Anderlecht Brusel (Belg.) - AC Miláno (Tal.) 1:3 (0:0)
Góly: 78. De Sutter - 47. Shaarawy, 71. Mexes, 90. Pato, ČK: 70. Nuytinck (Brusel), rozhodoval: Skomina (Slov.)

Anderlecht: Proto - Gillet, Kouyaté, Nuytinck, Deschacht - Kljestan, Biglia - Bruno (66. Jakovenko), Praet (75. De Sutter), M. Jovanovič (77. Fernando Canesin) - Mbokani

AC Miláno: Abbiati - De Sciglio, Mexés (79. Zapata), Yepes, Constant (73. Emanuelson) - Montolivo, N. De Jong, Nocerino - K. P. Boateng, Krkič (67. Alexandre Pato), El Shaarawy