Nový štadión v Trnave dostal zelenú: V roku 2015 bude pýchou mesta

Primátor mesta Trnava Vladimír Butko a predseda predstavenstva City - Arena Pavol Adamec počas slávnostného podpisu zmluvy medzi mestom Trnava a spoločnosťou City ArenaPrimátor mesta Trnava Vladimír Butko a predseda predstavenstva City - Arena Pavol Adamec počas slávnostného podpisu zmluvy medzi mestom Trnava a spoločnosťou City Arena Zdroj: SITA

TRNAVA - Predstavitelia mesta Trnava a trnavskej spoločnosti City-Arena podpísali zmluvy umožňujúce realizáciu projektu City Arena, ktorá nahradí súčasný futbalový Štadión Antona Malatinského. Mestskí poslanci odsúhlasili, že dohromady 3,5 hektára pozemkov spolu s nehnuteľnosťami v hodnote asi 7,5 milióna eur získa investor - spoločnosť City-Arena za 1 euro.

Za to sa spoločnosť zaviazala zrekonštruovať a odovzdať do vlastníctva mesta futbalový štadión v hodnote 15 miliónov eur. Do výstavby moderného športového štadióna s polyfunkčnými komerčnými aktivitami plánuje dohromady investovať 76 miliónov eur.

"Sme radi, že sa Trnavčania rozhodli urobiť odvážny krok a dovolili nám zmodernizovať nielen štadión, ale aj celú priľahlú mestskú zónu," uviedol Pavol Adamec, predseda predstavenstva a. s. City-Arena.

"Ak bude aj naďalej príprava projektu postupovať podľa harmonogramu, tak v roku 2014 by sme chceli byť s prácami hotoví a v roku 2015 už bude štadión pýchou Trnavy. Ten sme totiž povinní postaviť a skolaudovať ako prvý objekt z celého komplexu," dodal Adamec.

Podľa primátora Trnavy Vladimíra Butka podpísanie zmlúv prišlo po roku od podpísania memoranda o spolupráci pri realizácii projektu. "Je to investícia, ktorá má pre Trnavu význam vo viacerých líniách, popri športovej aj v komerčnej, spoločenskej a turistickej," povedal primátor.

Projekt podľa neho bude musieť prekonávať ešte mnohé problémy, majetkové sú už vyriešené. "Mám pocit, že obyvatelia mesta, a nemusia to byť iba fanúšikovia Spartaka, ho vnímajú s porozumením," dodal primátor Trnavy.

Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest. Súčasťou areálu budú aj dvojpodlažné podzemné parkovisko s 1150 miestami, administratívne priestory, obchodné centrum na ploche 24 150 štvorcových metrov s multikinom so 600 miestami.

Pôvodne projekt počítal aj s hotelom, teraz má investor ako alternatívu 32 apartmánových bytov. Adamec uviedol, že výstavba by sa mala naplno rozbehnúť v apríli alebo máji 2013. Už iba do toho času bude okrem iného fungovať aj veľkokapacitné parkovisko pri amfiteátri, ktoré sa stane súčasťou projektu.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy