Barcelona sfúkla Levante a drží sa na čele, dva góly Messiho

Messi so spoluhráčmi oslavuje svoj gólMessi so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Getafe zvíťazili v zápase 13. kola španielskej ligy na ihrisku posledného Espanyolu Barcelona 2:0. Nerozhodným výsledkom 1:1 sa skončil duel domáceho Bilbaa s La Coruňou.

Atlético Madrid rozhodlo o svojom triumfe 4:0 nad FC Sevilla už v prvom polčase, v ktorom padli tri góly. Hostia hrali už od 21. min oslabení o vylúčeného stopéra Fazia, ktorého v druhom polčase nasledovali Rodriguez a Rakitič, takže Sevillčania ukončili stretnutie so siedmimi hráčmi v poli.

Vo večernom dueli zvíťazil líder tabuľky FC Barcelona po zlepšenom výkone v druhom polčase na ihrisku Levante vysoko 4:0 a udržal si pred Atléticom trojbodový náskok, tretí Real Madrid zaostáva už o 11 bodov. Dvoma gólmi prispel k hladkému triumfu Argentínčan Lionel Messi.

Levante - FC Barcelona 0:4 (0:0)
Góly: 47. a 52. Messi, 57. Iniesta, 63. Fabregas, 13.000 divákov

Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (3:0)
Góly: 22. Falcao (z pok. kopu), 40. Spahič (vlastný gól), 44. Koke, 90. Miranda. ČK: 21. Fazio, 80. Luna, 83. Rakitič.

Espanyol - Getafe 0:2 (0:1)
Góly: 17. Leon, 90.+1 Mane

Atheltic Bilbao - La Coruňa 1:1 (1:0)
Góly: 24. Ó. De Marcos - 52. Aguilar

• Zdroj: TASR, youtube