UEFA zmenila Sammutov trest, dostal doživotný zákaz

Kevin SammutKevin Sammut Zdroj: internet

ŽENEVA - Európska futbalová únia (UEFA) doživotne suspendovala bývalého maltského reprezentanta Kevina Sammuta (31) po tom, ako ho uznala vinným v účasti v korupčnom škandáli. Podľa agentúry AP mal Sammut pomôcť pri zmanipulovaní zápasu európskej kvalifikácie v roku 2007.

Hráčov právny zástupca Michael Sciriha oznámil, že UEFA preklasifikovala pôvodný 10-ročný trest na doživotný.

Podľa právnika ešte počká hráč na oficiálne dokumenty s verdiktom od UEFA a potom sa rozhodne, či kauzu posunie na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne.

Nóri predmetné stretnutie v Oslo vyhrali 4:0, pričom posledné tri góly padli v priebehu záverečných 18 minút. Sammut sa dostal na ihrisko v druhom polčase. UEFA verí, že bol v kontakte s chorvátskym stávkovým gangom pôsobiacim a odsúdeným v Nemecku. Jeden z jeho členov Marijo Čtvrtak pred súdom prezradil, že sa pred stretnutím stretol v hoteli v Osle s troma maltskými futbalistami a dohodol sa s nimi na ovplyvnení výsledku. UEFA podozrieva aj Sammutových spoluhráčov Kennetha Sciclunu a Stephena Wellmana, ktorí odohrali celý zápas, ale pre nedostatok dôkazov obvinenia stiahla.

Sammut označil trest za "nehoráznu nespravodlivosť". "Niekto by si mohol povedať, že som radšej mal prezradiť spoluvinníkov, aby som dostal menší trest, ale ja naozaj nič neviem. Nič som nespravil. Verte mi," povedal stredopoliar klubu FC Valletta. Stretnutie medzi Nórskom a Maltou sa hralo v júni 2007.

• Zdroj: TASR, SITA