Trenčín porazil Nitru, dvomi gólmi rozhodol Klíma

Radosť hráčov Dukly TrenčínRadosť hráčov Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Domáci vstúpili do stretnutia aktívnejšie. Najskôr v dobrej pozícii puk dobre netrafil Mikula, následne sa pri Tyborovom nájazde vyznamenal gólman Laco. Nitra sa postupne dostala do zápasu a v 13. minúte otvorila skóre. Autorom presného zásahu v presilovej hre bol Stümpel, keď zblízka prekonal Kristína. V závere tretiny vyrovnanie odmietol Tybor, keď puk poslal iba na vyrážačku hosťujúceho brankára.

Lepší vstup do druhej časti hry mali Trenčania. V 22. minúte spomedzi kruhov napriahol Tomáš Klíma a vyrovnal. Dukla pridala na obrátkach a Baginova strela brankárovi Lacovi vypadla z lapačky. Hokej sa rozbehol na oboch stranách, hralo sa pred oboma bránkami, no gól už v prostrednej časti nepadol. V závere tretiny sa neujala ani Kadurova tvrdá strela, ktorá iba tesne minula žŕdku Kristínovej brány.

V záverečnej časti hry mohol misky váh na domácu stanu nakloniť Mikula, avšak puk za ležiaceho brankára neposlal. Na opačnej strane sa cez obranu presadil Podstavek, jeho kľučku do ľavej strany Kristín zneškodnil. V 45. minúte mala Nitra výhodu trestného strieľania, Segľa ho však nepremenil. Rozhodnúť mohol tri minúty pred koncom Marosz, avšak jeho pokus obrancovia tečovali. Víťazný gól Trenčína strelil o minútu Tomáš Klíma, keď si obhodil obrancu a pomedzi Lacove nohy stanovil skóre na 2:1. Hostia v závere ešte odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Dukla Trenčín - HK Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 22. T. Klíma (Otčenáš, T. Bokroš), 58. T. Klíma (J. Koma) - 13. Stümpel (R. Tománek, Ordzovenský)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Rais (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Snášel, P. Šefčík, 1390 divákov

Trenčín: Kristín - J. Koma, Imrich, E. Bagin, Pozník, T. Bokroš, E. Bednár, Vizváry, Biro - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, O. Mikula - Otčenáš, Broska, T. Klíma - Jakúbek, M. Adamec, P. Kopecký

Nitra: M. Laco - Nádašdi, M. Bača, Ordzovenský, Rais, Vosátko, F. Kuzma, Trefný - Podstavek, T. Chrenko, M. Kováčik - R. Tománek, Stümpel, Mašlonka - Martin Segľa, Hamrák, Jokila - Pupák, E. Piatak, Kmeč - Kadura

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Prvú tretinu sme neodohrali podľa našich predstáv a až v druhej časti, keď sme stiahli zostavu na 3 formácie, sa nám podarilo vyrovnať, čo nás upokojilo. Rozhodujúcim momentom zápasu bolo súperovo trestné strieľanie, ktoré náš brankár zneškodnil. V závere sme potom dokázali rozhodnúť o našom cennom víťazstve, tieto dôležité body sa nám veľmi zídu. Neustále nás totiž prenasledujú zranenia a okrem prvého zápasu v sezóne sme prakticky nemohli nastúpiť v kompletnej zostave, hoci sa neustále snažíme káder dopĺňať. Snáď sa to postupne otočí a bude sa môcť prejaviť aj lepšia herná kvalita."

Karol Kolečáni (asisistent trénera Nitry): "Diváci videli bojovný hokej hraný vo vysokom tempe. Chceli sme samozrejme dosiahnuť lepší výsledok, ale s jediným streleným gólom to ide naozaj ťažko. Takisto by sa nám nemalo stať, že na úplnom konci zápasu dostaneme po prečíslení rozhodujúci gól. Myslím si, že za náš predvedený výkon by sme si aspoň jeden bod zaslúžili."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv