Šláger ManUtd s ManCity rozhodol Van Persie, obrat Liverpoolu

Wayne Rooney, Ashley Young a Robin van PersieWayne Rooney, Ashley Young a Robin van Persie Zdroj: SITA

MANCHESTER - V manchesterskom derby, ktoré sa hralo v rámci 16. kola anglickej futbalovej ligy, zvíťazili United nad domácimi Citizens 3:2.

Po prvom dejstve vyhrával líder tabuľky vďaka gólom útočníka Waynea Rooneyho 2:0. Zverenci talianskeho trénera Roberta Manciniho v druhom polčase vyrovnali stav po presných zásahoch Yayu Tourého a Argentínčana Pabla Zabaletu, no v druhej minúte nadstaveného času udrel z priameho kopu holandský kanonier Robin van Persie a zabezpečil "červeným diablom" v derby plný bodový zisk.

Majster prehral prvý zápas v sezóne a v tabuľke je druhý. Na vedúci United teraz stráca 6 bodov.

Zápas zrejme bude mať aj disciplinárnu dohru, keďže po víťaznom góle domáci diváci hádzali na ihrisko predmety a zrejme minca zasiahla do hlavy obrancu hostí Ria Ferdinanda, ktorému sa pustila z rany v okolí ľavého oka krv.

V druhom zápase zvíťazil Everton nad Tottenhamom 2:1. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu až v samom závere stretnutia. V 90. minúte vyrovnal na 1:1 Steven Pienaar a v nadstavenom čase rozhodol chorvátsky útočník Nikica Jelavič.

Liverpool s Martinom Škrtelom v zostave vydrel výhru na ihrisku West Hamu, kde po polčase prehrával 1:2. Cole a Shelvey však v závere zariadili obrat a hosti získali cenné tri body.

Manchester City - Manchester United 2:3
Góly: 60. Toure, 86. Zabaleta - 16., 29. Rooney, 92. van Persie

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Yaya Toure, Barry - Nasri, Silva - Aguero, Balotelli

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley, Young - Rooney, van Persie

FC Everton - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)
Góly: 90. Pienaar, 90.+ N. Jelavič - 76. C. Dempsey

West Ham United - FC Liverpool 2:3 (2:1)
Góly: 36. Noble (z pok. kopu), 43. S. Gerrard (vlastný) - 11. G. Johnson, 76. J. Cole, 79. Shelvey