Tréner Atlética Simeone: Barcelona hrá vlastnú ligu, začína to byť nuda

Diego SimeoneDiego Simeone Zdroj: SITA

BARCELONA - V šlágri 16. kola španielskej Primera División vyhrala Barcelona nad Atléticom Madrid 4:1. Katalánsky veľkoklub si ešte viac upevnil pozíciu na čele tabuľky, kde má na posledného súpera už deväťbodový náskok a Real dokonca stráca až 13 bodov.

Barcelona na Nou Campe síce prehrávala po góle kolumbijského kanoniera Radamela Falcaa, no Adriano Correia o päť minút neskôr exportnou strelou vyrovnal a Sergio Busquets gólom do šatne po skrumáži strhol vedenie na stranu Barcy. Po zmene spečatil výsledok na konečných 4:1 dvoma gólmi Lionel Messi, ktorý tak v roku 2012 strelil už 90 gólov.

"Toto mužstvo opäť ukázalo, že ma veľký charakter a vo svojom strede množstvo osobností. Najlepšie to dokumentoval krásny gól Adriana," povedal pre agentúru dpa športový riaditeľ Barcelony Andoni Zubizarreta.

Kouč Atlética Diego Simeone vyzdvihol kvality Barcelony: "Hrajú vlastnú ligu a začína to byť tak trochu nuda. Snažili sme sa im čo najviac znepríjemniť život, no napokon nás prevalcovali. K Lionelovi Messimu iba toľko, že je to najlepší hráč sveta. Mňa teší aspoň to, že je Argentínčan ako ja."

Tréner Barcelony Tito Vilanova na tlačovej konferencii dodal: "Máme na konte už veľa bodov, ale vôbec to nebolo ľahké. Museli sme o ne bojovať v každom zápase a iné to nebude ani v ďalších stretnutiach. La Liga nie je jednoduchá a rozhodne to nie je nuda. Nemyslím si, že už sa môžeme tešiť z titulu. Ak sa nájde tím, ktorý bude vyhrávať a predbehne nás, potom si ho zaslúži. Veľmi nám pomohol gól Adriana, ktorý hrá momentalne na veľmi vysokej úrovni a jeho posledný progres je fantastický. Určiť základnú jedenástku je pre mňa momentálne veľmi ťažké. Chápem, že napríklad pre Villu nie je ľahké nastúpiť až v druhom polčase, ale máme veľa skvelých hráčov. Mascherano a Alves tiež sledovali duel iba z lavičky. Veľký výkon podal aj Busquets, ktorý je na svojej pozícii najlepší na svete a ešte sa môže zlepšovať."

• Zdroj: športky, ts, TASR, dailymotion