Hirscher suverénnym víťazom slalomu v Madonne, Žampa nepostúpil

Marcel HirscherMarcel Hirscher Zdroj: SITA

MADONNA DI CAMPIGLIO - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher (23) vyhral nočný slalom Svetového pohára v talianskom stredisku Madonna di Campiglio.

Obhajca veľkého glóbusu zašiel v oboch kolách najlepší čas a druhého Nemca Nemca Felixa Neureuthera zdolal priepastným rozdielom 1,67 sekundy. Tretí skončil nečakane Japonec Naoki Juasa (+2,28), ktorý sa na stupne prepracoval z 26. miesta po prvom kole.

"Veľa som riskoval a mal som aj šťastie. Chcel by som pogratulovať Naokimu k vynikajúcemu výsledku," povedal v cieli Hirscher pre orf.at.

Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku, keď dosiahol až 46. najrýchlejší čas, na víťaza prvej časti Hirschera stratil 4,17 s. Pred desiatimi dňami v slalome vo francúzskom Val d'Isere získal Žampa do hodnotenia prestížneho seriálu 15 bodov za 16. priečku. Bolo to jeho druhé bodované umiestnenie v SP, v úvodnom obrovskom slalome sezóny v rakúskom Söldene skončil senzačne deviaty.

Podujatie poznačila tragická udalosť, keď jeden z bránkových rozhodcov zomrel na trati v priebehu prvého kola na zástavu srdca. Muž, ktorý bol lyžiarskym instruktorom a podľa organizátorov mal problémy so srdcom už predtým, odpadol po odjazdení ôsmich štartujúcich a hoci sa ho lekári snažili oživiť, po hodine ho vyhlásili za mŕtveho. Preteky na približne 15 minút prerušili.

Hirscher získal už 14. víťazstvo v SP, siedme v lalome a druhé v tejto sezóne.

Výsledky - Svetový pohár 2012/2013 - Madonna di Campiglio (Tal.) - slalom:
1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:42,50 min, 2. Felix Neureuther (Nem.) +1,67 s, 3. Naoki Juasa (Jap.) +2,28, 4. André Myhrer (Švéd.) +2,34, 5. Manfred Moelgg (Tal.) +2,52, 6. Markus Vogel (Švaj.) +2,68, 7. Reinfried Herbst (Rak.) +2,75, 8. Leif Kristian Haugen (Nór.) +2,96, 9. Ted Ligety (USA) +3,04, 10. Ivica Kostelič (Chor.) +3,20,... Adam Žampa (SR) - nepostúpil do 2. kola

Poradie SP 2012/2013 v slalome (po 3 z 9 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 240 bodov, 2. André Myhrer (Švéd.) 200, 3. Felix Neureuther (Nem.) 196, 4. Manfred Moelgg (Tal.) 119, 5. Alexis Pinturault (Fr.) 108, 6. Jens Byggmark (Švéd.) 105,... 33. ADAM ŽAMPA (SR) 15

Poradie vo SP 2012/2013 (po 13 z 37 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 614 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 560, 3. Ted Ligety (USA) 537, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) 322, 5. Felix Neureuther (Nem.) 296, 6. Manfred Moelgg (Tal.) 281,... 60. ADAM ŽAMPA (SR) 44

• Zdroj: TASR, SITA