Legendy bavili futbalom: Zidanov skvelý volej, Neymar rozplakal fanúšičku

Tímy pod vedením legendárnych kapitánov priviedol na trávnik CollinaTímy pod vedením legendárnych kapitánov priviedol na trávnik Collina Zdroj: onlinenigeria.com

SAO PAULO - Množstvo slávnych futbalových mien súčasnosti, ale najmä blízkej či dávnejšej minulosti sa stretlo v Brazílii, aby odohrali charitatívny zápas na pomoc v boji proti chudobe v Brazílii a Afrike. Francúz Zinedine Zidane a Brazílčan Ronaldo pozvali svojich priateľov, bývalých spoluhráčov a protihráčov, aby svojim umením v exhibícii pobavili divákov a vyzbierali čo najväčší obnos financií. Celkový výťažok z akcie zatiaľ nie je známy, ale určite to nebude zanedbateľná suma.

Z víťazstva 3:2, ktoré však v tomto prípade nebolo najdôležitejšie, sa napokon tešil Ronaldov tím. V prvom polčase padol iba jeden gól, keď skóre otvoril v 37. minúte Bebeto. "Zidanovci" v druhom polčase v rozpätí piatich minút otočili vývoj, najskôr sa presadil futsalista Falcao a famóznu kopaciu techniku potvrdil úžasným volejom kapitán tímu. Desať minút pred koncom však vyrovnal Cacá Ferrari a víťazný gól mužstva vedeného Ronaldom strelil v 87. minúte Leandro Damião. Zápas rozhodoval nezabudnuteľný taliansky rozhodca Pierluigi Collina.

O mimoriadne emotívny moment sa ešte pred zápasom postaral Brazílčan Neymar, ktorý splnil sen dievčatku, aby sa mohlo stretnúť so svojim idolom. Mladá fanúšička sa neubránila slzám, keď sa s ním mohla objať .

Ronaldo & friends - Zidane & friends 3:2 (1:0)
Góly: 37. Bebeto, 80. Cacá Ferrari, 87. Leandro Damião - 61. Falcao, 66. Zidane