Hamšík prihrávkou na gól pomohol Neapolu k výhre, AS Rím v šlágri zdolal AC

Hamšík a Cavani sa tešia z góluHamšík a Cavani sa tešia z gólu Zdroj: SITA

MILÁNO - Druhý tím tabuľky talianskej futbalovej ligy Inter Miláno iba remizoval v zápase 18. kola na domácej pôde s predposledným FC Janov 1:1. Aspoň bod pre domácich zachránil päť minút pred koncom presnou hlavičkou Esteban Cambiasso. V drese hostí odohral celý duel slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

Milánčanov vystriedalo na druhej priečke Lazio Rím vďaka víťazstvu vonku nad Sampdoriou 1:0.

Neapol sa dlho trápil na ihrisku poslednej Sieny, očakávané víťazstvo zariadil až štyri minúty pred koncom Christian Maggio po asistencii Mareka Hamšíka. Výhru poistil v závere Edinson Cavani z pokutového kopu.

Hetrikom sa blysol Stevan Jovetič, ktorý tak zabezpečil triumf Fiorentiny v Palerme 3:0.

Vo večernom šlágri rímske AS na domácej pôde zdolalo AC Miláno 4:2, keď už do polčasovej prestávky si Rimania vypracovali trojgólový náskok. Domáci viedli za 61 minút zásluhou Nicolasa Burdissa, Pabla Osvalda a dvoch gólov Erika Lamelu už 4:0. Zverenci českého trénera Zdeňka Zemana dohrávali od 77. minúty bez vylúčeného Marquinhosa, no napriek tomu sa v tabuľke Serie A posunuli na šieste miesto so stratou štyroch bodov na druhé Lazio Rím, keď hostia iba korigovali gólmi Pazziniho a Krkiča.

Inter Miláno - FC Janov 1:1 (0:0)
Góly: 85. Cambiasso - 77. Immobile
/Kucka za hostí celý zápas/

Atalanta Bergamo - Udinese 1:1 (1:1)
Góly: 40. Denis (z 11m) - 34. Muriel

Palermo - AC Fiorentina 0:3 (0:0)
Góly: 50., 83. a 89. Jovetič (posledné dva z 11m)

Siena - SSC Neapol 0:2 (0:0)
Góly: 86. Maggio, 90. Cavani (z 11m), ČK: 90.+ Calaio (Siena)
/Hamšík za hostí celý zápas/

AS Rím - AC Miláno 4:2 (3:0)
Góly: 30. a 61. Lamela, 13. Burdisso, 23. P. Osvaldo - 87. Pazzini (z pok. kopu), 88. Bojan Krkič, ČK: 78. Marquinho (AS Rím)

• Zdroj: TASR, footyroom