Valencia za hororový zákrok nevidel kartu, zápas bude mať dohru

Ošetrovaný Vurnon AnitaOšetrovaný Vurnon Anita Zdroj: internet

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v dramatickom stretnutí Premier League nad Newcastlom United 4:3, hoci trikrát prehrávali. Gól mexického útočníka Javiera "Chicharita" Hernándeza zo záveru duelu na Old Trafforde znamená, že zverenci Sira Alexa Fergusona majú na čele tabuľky už 7-bodový náskok.

Duel zrejme bude mať dohru pred disciplinárkou, keďže Ferguson po polčasovej prestávke výdatne intervenoval u rozhodcov pod vplyvom Evansovho "vlastenca": arbitri ho uznali, hoci striehnuci Papiss-Demba Cissé bol zrelý na odmávanie postavenia mimo hry pri centri Dannyho Simpsona.

Zmiešané pocity zanechal aj Valenciov atak na Anitu v závere zápasu, ktorý bol na hranici zdravého rozumu. Ekvádorčan trafil stojnú nohu letnej posily Newcastlu a takéto zákroky nezdriedka končia zlomeninou. Absurdné je, že Valencia vyviazol bez trestu. Zákrok mohol byť pokojne ohodnotený aj červenou kartou, rozhodca Mike Dean však nevytiahol ani žltú. Pravdepodobne preto, že krídelník už jednu kartu mal a druhá by znamenala jeho vylúčenie.

• Zdroj: športky, SITA, footyroom