Fanúšikovia Schumachera pred nemocnicou, Massa ich vyzval: Modlime sa za Michaela!

Jeden z fanúšikov pred nemocnicou
Jeden z fanúšikov pred nemocnicou

Obrovská tragédia po Vianociach. Fenomenálny nemecký jazdec F1 mal v nedeľu najťažšiu nehodu vo svojom živote - nie však v kokpite formuly, ale na svahu. So synom lyžoval vo francúzskom Grenoble mimo vyznačenej zjazdovky a v rýchlosti asi 60 km/h vrazil do skaly. Mimo trate šiel so 14-ročným synom, ktorý ho podľa výpovede svedkov burcoval k tomu, aby mu ukázal, či je lepší lyžiar ako on.

Schumachera previezli s rozbitou lebkou do nemocnice a hneď sa podrobil operácii. Noc strávil v kóme a v priamom ohrození života. Pred nemocnicou sa zdromaždili stovky jeho fanúšikov, situáciu sledujú aj piloti F1.

"Modlite sa za Michaela," odkázal im Felipe Massa. "Ja sa modlím k Bohu, za brata, aby ho zachránil a dúfam, že ste na to aj vy pripravení. Verím, že sa z toho dostane," napísal na svojom twitteri.

Pridal sa aj Adrian Sutil: "Dúfam, že Michael sa uzdraví čoskoro! Prajem mu to a v myšlienkach som s jeho rodinou." V podobnom duchu sa vyjadril aj ďalší pretekár Romain Grosjean. "Modlím sa za neho a nič zlé si nepripúšťam."

Pridali sa mnohé športové osobnosti, prsty mu držia tenistka Sabina Lisická, futbalista Jerome Boateng či Lukas Podolski.

Michael Schumacher má krvácanie do mozgu, v nemocnici s ním je manželka Corinna a dve deti. Počas celej svojej pretekárskej kariéry mal iba jediný raz zlomenú nohu. Komentátor Die Welt o tragédii napísal: "Keď v sedemdesiatkilometrovej rýchlosti na lyžiach narazíte hlavou do stromu alebo do skaly, tam vám už prilba nepomôže. Tam vám môže pomôcť už iba Boh."

Nehoda Michaela Schumachera - súvisiace články:

Schumacherov boj o život, kritické sú najbližšie hodiny: Prvé slová manželky po nehode
Miesto Schumacherovho pádu naháňa strach: Tieto skaly ho zmrzačili​
Pozrite si FOTOGALÉRIU hrdinov: Toto sú lekári, ktorí Schumacherovi zachraňujú život
Šokujúca diagnóza: Ak Schumacher prežije, bude mať poškodený mozog!
Hyenizmus na internete: Fanúšikovia mŕtveho Schumachera pribúdajú extrémne rýchlo
Fanúšikovia Schumachera pred nemocnicou, Massa ich vyzval: Modlime sa za Michaela!
Schumacher po operácii: Fenomén F1 lyžoval mimo zjazdovky, na skale si rozbil lebku

Na týchto miestach Michael Schumacher vrazil do jednej zo skál.

Fanúšik pred nemocnicou, kde operovali Michaela Schumachera


Zdroj:
športky, kt
Foto:
SITA, AFP, ski-planet.com

DISKUSIA